Sportlövészet – Ezüstérmes a Péni István, Dénes Eszter puskás vegyespáros az Eb-n

Kormány Sport

Péni István és Dénes Eszter ezüstérmet nyert a puskások vegyespáros számában a wroclawi légfegyveres Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A magyar kettős az alapversenyben és a nyolccsapatos középdöntőben is a legjobb volt, előbbiben ráadásul Európa-csúccsal (631,7 kör). Az aranycsatában az orosz Vlagyimir Maszlenyikov, Julija Karimova kettőssel csapott össze és óriási csata végén 17-13-ra kikapott.

Péni és Dénes a magyar csapat első felnőtt érmét szerezte az idei 10 méteres kontinensviadalon, melyen korábban a juniorok három arany- és egy bronzérmet gyűjtöttek.

A Sidi Péter, Toma Dorina alkotta duó a mezőny nyolcadik helyén végzett.

Forrás, fotó: MTI, Facebook/Hungarian Shooting Federation