Súlyos vereség – Montenegró nagy falatnak bizonyult

Budapest, 2014. június 7.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Ötgólos vereséget szenvedett a magyar válogatott Montenegrótól a Volvo Kupa második játéknapján. A csapat vasárnap Horvátország ellen zárja a tornát.

Budapest, 2014. június 7. Lévai Márton kapus a Magyarország-Olaszország férfi barátságos vízilabda-mérkõzésen Budapesten, a Hajós Alfréd uszodában 2014. június 7-én. MTI Fotó: Kovács Anikó

Lévaira nem lehetett panasz (Fotó: MTI Fotó: Kovács Anikó/archív)

A Volvo Kupa első napján a szlovákokat vertük 20-5-re. Ma Montenegró volt az ellenfél. A mieinknél Hosnyánszky Norbert, Manhercz Krisztián, Mezei Tamás, Török Béla és Vámos Márton nem játszott.

Az első negyedben Montenegró dominált. Ivovics egy szabaddobást értékesített majd Ukropina percei következtek. A 19 éves játékos kétszer is mattolta Lévait, 0-3. A második nyolc percben sem változott semmi. Vidovics parádézott, hiszen három gólt is szerzett a negyedben, így már 6-0-ra ment az ellenfél a nagyszünetben.

A fordulás után Vidovics már a negyedikjét lőtte, 0-7. Ezek után Decker Ádám révén megszerezte a magyar csapat a vezetést. Az OSC játékosa egy lecsorgót pofozott be, 1-7. A hajrában Erdélyit hagyták szabadon, 2-7. A záróakkordban Papadics nyitotta a gólok sorát, majd Erdélyi bepaszírozta a harmadik magyar gólt, 3-8. A hajrában egy-egy találat született, így 9-4-re győzöt Montenegró. Holnap Horvátország ellen zárjuk a tornát, 11:30-tól.

Volvo Kupa, második játéknapja:

Magyarország–Montenegró 4–9 (0–3, 0–3, 2–1, 2–2)

Magyarország: Lévai M. – Bátori, Nagy Á., Jansik D., Erdélyi 2, Bedő, Kovács Gergő. Csere: Zalánki, Kovács P., Decker Á. 2, Tóth M., Fülöp. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Montenegró: Scsepanovics – Drasko Brguljan, Banicsevics, Vidovics 4, D. Radovics, Ivovics 1, Misics. Csere: Popadics 1, Durdics 1, Ukropina 2, Csucskovics, Murisics. Szövetségi kapitány: Vlagyimir Gojkovics

Märcz Tamás a mérkőzés után: Nekik minden sikerült az elején. Látszott, hogy hiányzik az a néhány játékos, akiket kivettem erre a napra a csapatból, ők fontos részei az együttesnek. A második félidőben felvállaltak olyan felelősséget a fiatal játékosok, amiket korábban nem tettek meg a magyar válogatottban, mert például még nem is játszottak. Mélyről indulunk, még ha nagy pofonnak is tűnik. Örülök, hogy felébredtünk a mérkőzés közepe táján, és elkezdtünk azon a szinten vízilabdázni, ahol Montenegró volt. Annyira új ez a csapat, hogy nem tudtunk nagyon sok mindenen dolgozni. Hosszú lesz az út, ennél sokkal jobb lesz. Örülök, hogy ki tudtam próbálni játékosokat, mert meg kell adni nekik az esélyt. látom a fényt az alagút végén, még ha egy kicsit csúnyának is tűnt az eleje – fogalmazott a kapitány az M4 Sport-nak.

– Erdélyi Balázs lesz a csapatkapitány

– Hosnyánszky Norbert, Manhercz Krisztián, Mezei Tamás, Török Béla és Vámos Márton maradt ki

–  a mai első meccsen nyertek a horvátok – Horvátország–Szlovákia 17–3 (3–1, 5–0, 5–1, 4–1)
Gólszerzők: L. Fatovic 4, Vukicevic 3, K. Milakovic 2, Zovic 2, Lozina 2, Krapic 2, Setka 1, Buljubasics 1, ill. M. Tkac 2, Bielik

– Parádésan kezdett a magyar válogatott a Volvo Kupán, hiszen 20-5-re legyőzte a szlovákokat az első napon