Súlyos vereséggel kezdett a Ferencváros

Az előző idényben ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 38-25-re kikapott a francia Metz HB csapatától a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton Érden.

Malestein
Djazz Chambertin (b) és Sarah Bouktit között Angela Malestein, aki 9 gólt szerzett a franciák ellen. Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

A magyar csapat keretéből Kovács Anett és Szöllősi-Zácsik Szandra, a vendégektől Emma Tuccella hiányzott

Rendkívül hatékony védekezéssel kezdtek a franciák, akik 5-0-ra elhúztak, az FTC csak hét és fél perc után tudott először betalálni. Martin Albertsen vezetőedző időkérése után felvette a játék ritmusát a házigazda, támadásban és védekezésben is több jó megoldást mutatott, de ez nem volt elég ahhoz, hogy utolérje ellenfelét. A Győrből távozott Anne Mette Hansen szórta a gólokat a Metz színeiben, új együttese pedig olyan jól védekezett, hogy a ferencvárosiak jó néhányszor lövőhelyzetig sem jutottak el.

Az FTC egy 4-1-es sorozattal felzárkózott mínusz háromra, de a támadójátéka ekkor, és ezután sem működött olajozottan, ezt kihasználva a vendégek 19-13-as előnyben voltak a szünetben.

A második félidőben is hiányzott a pontosság és az átütőerő a magyar csapat játékából, ezért a 39. percben már tízgólos hátrányban volt (17-27). A támadásban elkövetett hibák mellett a visszafutás hiánya is hozzájárult a váratlanul nagy hátrányhoz. Ebben az időszakban Chloe Valentini termelte a Metz találatainak többségét, majd őt is lecserélték, és a franciák második sora kapott lehetőséget, de ez a játék képén és az eredményen sem látszott meg.

A hazaiaknál Angela Malestein kilenc, Márton Gréta és Klujber Katrin négy-négy gólt szerzett, Janurik Kingának hat védése volt.

A túloldalon Valentini kilenc, Hansen öt, Sarah Bouktit négyszer talált be, Hatadou Sako 13, Camille Depuiset nyolc védéssel zárt.

A két csapat 19. egymás elleni tétmérkőzésén a Ferencváros tíz győzelem és két döntetlen mellett hetedszer veszített.

Ez volt az FTC egyik legsúlyosabb hazai veresége a BL-ben, korábban csak a Győri Audi ETO KC és az északmacedón Vardar Szkopje tudott 13 találattal nyerni a fővárosi zöld-fehérek vendégeként.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 1. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Metz HB (francia) 25-38 (13-19)
FTC:
Böde-Bíró, Janurik (kapusok), Bordás 1, Bölk 3, Cvijics 1, Deszpotovics, Edwige, Hársfalvi, Kisfaludy, Klujber 4, Kukely, Lekics 3, Malestein 9, Márton 4, Simon, Tomori.
Metz: Depuiset, Sako (kapusok), Bouktit 4, Brkic 2, Chambertin 3, Golvet 1, Grainer 3, Grijseels 2, Hansen 5, Jacques 2, Jörgensen 2, Le Blevec 1, Mlamali 1, Valentini 9, Vinter Burgaard 3.

Az FTC egy hét múlva a címvédő norvég Vipers Kristiansand otthonában lép pályára.

Forrás: Fradi.hu / MKSZ / MTI