Suzukai 8 órás: Espargaro pole-ba állította a Yamahát

Motor

2015. július 25. szombat, 13:10

Ma rendezték a legjobb rajthelyekről döntő top10-es szétlövést a suzukai 8 órás versenyen, amelyet Pol Espargaro elképesztő körével a Yamaha gyári triója nyert meg.

A pole pozíciós gárda mögött a Kazuki Watanabe által vezetett kawasakis csapat végzett, míg a Casey Stoner a harmadik helyre kvalifikálta hondás alakulatát.

A tegnapi időmérő edzésen az első tízben végzett csapatok állhattak rajthoz a magyar idő szerint ma délelőtt megrendezett top10-es szétlövés során. A szabályok értelmében minden trió két-két pilótát nevezhetett a legjobb rajthelyekről döntő eseményre, amelyen aztán mindenki önállóan egy-egy kört tehetett meg a suzukai aszfaltcsíkon.

A leggyorsabbnak a yamahás Pol Espargaro bizonyult, aki kereken 2:06.000-ás kört repesztett, ezzel megszerezte a pole pozíciót a gyári csapattal visszatérő hangvillások számára! A gárda erősségét mutatja, hogy a második legjobb időt csapattársa, Katsuyuki Nakasuga teljesítette, s még a japán 2:06.059-es ideje is elég lett volna a rajtelsőséghez. Értelemszerűen a Tech3 Yamaha másik MotoGP-sztárja, Bradley Smith a bokszból figyelte a történéseket.

Watanabe második helyre repítette a Kawasakit

A második rajthelyet a holnapi versenyre a Kawasaki szerezte meg Kazuki Watanabe révén, miután ő futotta meg a harmadik legjobb időt a mai Superpole-on. Casey Stoner volt a negyedik leggyorsabb (335 ezreddel maradt el a pole-t érő időtől), így a 2012-ben visszavonult kétszeres világbajnok a harmadik helyre kvalifikálta Musashi Hondát. Tőlük egyébként Takumi Takahashi szerepelt még a szétlövésen, a Supersport világbajnok, Michael van der Mark most nem kapott lehetőséget – ők ketten egyébként tagjai voltak a tavalyi győztes csapatnak is.

Stoner volt a leggyorsabb a hondások közül

Negyedik pozícióból indulhat majd a Yoshimura Suzuki alakulat, ahol Alex Lowest láthatjuk szerepelni – igaz, közülük nem a brit volt a leggyorsabb. A Team Kagayama lett az ötödik, majd jött a Moto2-es menő Dominique Aegerter nevével fémjelzett hondás hármas, megelőzve a moriwakis csapatot, amelyben Ratthapark Wilairot és Toni Elias is feltűnik.

10. Ogata*/Aoki/Konno Motomap Suzuki #32 2:11.019

A csillaggal jelölt versenyző érte el a csapata legjobb idejét.

20. Aoki Motomap Suzuki #32 2:11.681

A suzukai 8 órás viadal magyar idő szerint vasárnap hajnali 4 óra 30 perckor rajtol, s az Eurosport 2 végig élőben közvetíti!