Szabó Krisztián a döntő rajtjáig szárnyalt

Ralikrossz

2016. április 17. vasárnap, 21:00

Szerző: Strommer Benjamin, Fotó: Johnny Loix

Minden remekül alakult az FIA ralikrossz Európa-bajnokság Super 1600-as kategóriájának döntőjéig a magyar versenyző számára: elődöntőjét megnyerte, a fináléban pedig az első rajtkockát foglalta el, autója azonban lefulladt a startnál.

Szakadó eső fogadta a Super 1600-as ralikrossz Európa-bajnokság mezőnyét Portugáliában, Montalegrében, ahol a 2016-os szezon a világbajnoksággal együtt kezdetét vette, minden apró vezetői hiba megbosszulta magát. Szabó Krisztián azonban, aki egy évvel korábban nyert portugál földön, jól tudott alkalmazkodni a számára kevésbé ismerős körülményekhez, és a szombati három kvalifikációs futamot követően az összesített eredménylista harmadik pozíciójában várhatta a folytatást. Vasárnap az időjárás megjavult, és a magyar versenyző teljesítménye is felfelé ívelt.

„Ma kisütött a nap, egyedül a warm-upon esett még, ahol leggyorsabb voltam. A negyedik kvalifikációs futamon már csak helyenként volt nedves a pálya, száraz gumikkal mentünk, negyedik lettem az összetettben, a négy futam után így a harmadik helyen álltam” – kezdte a nap eseményeit az Mk2-es Skoda Fabiával versenyző Szabó Krisztián. „Ez azt jelenti, hogy az első elődöntőben második helyről indultam. Ez sikerült legjobban a hétvégén, megnyertem, mivel pedig a második elődöntőben nem az nyert, aki az első helyről indult, én lettem a pole-pozíciós a döntőben.”

„A döntőben végül ötödik helyen zártam. A rajt pillanatában lefulladt a motorom, még pontosan nem tudjuk, hogy miért, talán elektronikai probléma lehetett. Abban a pillanatban, hogy elengedtem a kéziféket és leléptem a kuplungról, megállt az autó. Gyorsan újra tudtam indítani, de akkor a mezőny elment, egyetlen srácot értem utol és előztem meg.”

Bár a kvalifikációs futamokat és elődöntőt követően többet várt magától, a Volland Racing versenyzője számos pozitívumot talál az Eb-t nyitó hétvégében: „Kicsit csalódott vagyok, mégis jól alakult, hiszen csak néhány pontra vagyok a bajnokság első helyezettjétől. Linnemann, aki megnyerte a döntőt, és aki a legfőbb ellenfél lehet a szezon során, a kvalifikációs futamokon nem szerzett sok pontot. A rajt után a döntőben én futottam meg a legjobb köridőket, csak ugye hátul. Nagyon jól alakultak a kvalifikációs futamok, elődöntő is, a vége így sikerült, de még mindig jobb, mintha be sem jutottam volna. Ez benne van a technikai sportban, eddig szerencsére nem volt műszaki hibám, most először fordult elő ilyen, de utána változatlanul jól működött az autó” – összegzett Szabó Krisztián.

A portugál verseny eredménye: 1. Ulrik Linnemann; 2. Mario Barbosa; 3. Timur Shigabutdinov; 4. Janno Ligur; 5. Szabó Krisztián.

A Super 1600 bajnokság állása egy forduló után: 1. Mario Barbosa 25; 2. Ulrik Linnemann 23; 3. Janno Ligur 23; 4. Szabó Krisztián 22; 5. Magnus Bergsjobrenden 18.

Következő verseny: Lydden Hill, Nagy Britannia, május 28-29.