Szamarcidisz Kupa: Győzelemmel mutatkozott be férfiválogatottunk

Varga Dénes vezérletével vertük Kanadát a görög felkészülési torna nyitányán.

Szolnok, 2017. január 6. Märcz Tamás, a férfi vízilabda-válogatott új szövetségi kapitánya beszél játékosaihoz a csapat edzésén a szolnoki Vízilabda Arénában 2017. január 6-án. MTI Fotó: Bugány János

(fotó: Bugány János)

A hétvégén férfi válogatottunk a görögországi Szarmarcidisz Kupán vesz részt.

A csapat a nyitónapon Kanadával mérkőzött meg. A találko elején 0-2-re vezettek a juharlevelesek, előnyüket sikerült egyre faragnunk a hajrában Varga jóvoltából, 2-3. A második nyolc percben csapatkapitányunk egyenlített majd Hosnyánszky középről engedett el egy nagy lövést, 4-3.

A fordulás után tobbször kettőre hízott az előny. Sőt, volt már három is Hosnyánszky jóvoltából, azonban az utolsó negyed előtt Thumwood 8-6-ra módosította az eredményt. A záróakkordban Zalánki majd Varga lerendezte a meccset, 10-6 után már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 12-7-re győzött a válogatott.

Holnap két meccs is vár a csapatra, előbb Montenegróval majd a házigazda görögökkel küzd meg az együttes.

A Samartizidis Kupa nyitónapján:

Magyarország – Kanada 12-7 (2-3, 3-1, 3-2, 4-1)
Gólszerzők.: Varga Dénes 3, Hosnyánszky 2, Zalánki 2, Manhercz 1, Erdélyi 1, Mezei 1, Bátori 1, Török 1 ill. Constantin-Bicari 2 Thumwood 2, Torakisz 1, Spooner 1, D’Souza 1