Szárnyal a Fehérvár, ismét ellenállhatatlan volt a Cowbells

A Koronázók az U17-es és az U19-es bajnokságban is simán nyertek. A Kolomposok bajnokesélyessé léphetnek elő a juniorok viadalában.

Az elmúlt hétvégén már kezdtek kirajzolódni a különbségek és az erőviszonyok az U19-es bajnokságban. Ezt mutatja a Fehérvár Enthroners mutatott játéka és teljesítménye nyugaton. Viszont keleten a Budapest Cowbells is eléggé komoly tényezőnek számíthat a bajnoki címért zajló küzdelemben.

42723478_2226301040777298_9072717215609913344_n

A Koronázók első meccsükön még alulmaradtak a Young Guns United vendégeként. Most viszont nem kicsit javítottak a Győr Sharks ellen. Az első félidőben már nagy előnyre tettek szert a hazaiak, hiszen 36-6-os fórt szereztek. Viszont nem vettek vissza a tempóból a harmadik és a negyedik negyedben sem, növelni tudták előnyüket, amire azért még egy győri touchdown és kétpontos jött válaszul. Az Enthroners ezzel magabiztosan 49-14-re verte a Cápákat otthon. Móré Gergő kimagasló meccset zárt, hiszen 5 touchdownnal és egy kétpontossal egyértelműen a találkozó legjobbja volt.

Fotó: Enthroners facebook

Fehérvár Enthroners-Győr Sharks 49-14 (16-6, 14-0, 6-0, 13-8)
Pontszerzők: Móré Gergő 5 TD, Fodor Krisztián, Gombás Erik 1-1 TD, Móré Gergő, Hrabovszki Zalán, Enthroners 1 PAT, Müller Martin 1 XP, illetve Horváth Benedek, Keller Péter 1-1 TD, Jahn Máté 1 PAT.

DSC_8133

A hétvégén rendeztek egy fővárosi derbit, amelyen a kirobbanó formában kezdő Budapest Cowbells fogadta a szerényen rajtoló TD Store Eagles-t. A Kolomposok most is remekül játszottak és nagy iramot diktáltak már az elején. Kelemen Marcell egy touchdown passzt is kiosztott amellett, hogy ő is beért egyszer a labdával az end zone-ba az első negyedben. A folytatásban pedig a futók parádéztak, Turcsik Ádám kétszer, míg Golita Zoltán egyszer volt eredményes. Erre csak Molnár Márk tudott válaszolni. A 35-6-os szünet után ott folytatta a Cowbells, ahol abbahagyta. Bár Katona Zsombor elkapásával még szépítettek a Sasok, de Turcsik harmadik touchdownjával jött azonnal a válasz. Az utolsó játékrészben pedig végleg lezárták a hazaiak a meccset Márton Zsolt és Dániel Márk hatpontosaival. A Cowbells így magabiztosan 55-12-re nyert.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Cowbells-TD Store Eagles 55-12 (14-0, 21-6, 7-6, 13-0)
Pontszerzők: Turcsik Ádám 3 TD, Márton Zsolt 2 TD, Kelemen Marcell, Golita Zoltán, Dániel Márk 1-1 TD, Dániel Márk 7 XP, illetve Molnár Márk, Katona Zsombor 1-1 TD.

U17-ben is tarolt az Enthroners

42828358_2228096590597743_8758630354652233728_n

A Koronázóknak ez egy sima hétvége volt mindkét korosztályban. Hazai pályán, egy nappal a Sharks elleni U19-es találkozó után magabiztos sikert arattak az Újpest Bulldogs ellen. Móré itt is TD-t szerzett, de nem ő volt a középpontban ezúttal. Füleki Dániel például kétszer is eredményes volt. A Koronázók gyakorlatilag az első félidőben eldöntötték a meccset 34-0-s fórra szert téve. Madaras Erik a harmadik játékrészben ugyan szépített, de a végén Devacsai Dániel elkapása és Füleki kétpontosa beállította a 42-6-os végeredményt.

Fotók:Enthroners facebook

Fehérvár Enthroners-Újpest Bulldogs 42-6 (14-0, 20-, 0-6, 8-0)
Pontszerzők: Füleki Dániel 2 TD, Fodor Krisztián, Móré Gergő, Klein János, Devacsai Dániel 1-1 TD, Füleki Dániel 2 PAT, Klein János 1 PAT, illetve Madaras Erik.

43045095_2182746881738173_8177920612677713920_o

A Győr Sharks is magabiztos sikert aratott a TD Store Eagles vendégeként. Az első félidő egy izgalmas találkozót ígért, a Cápák mindössze 16-6-ra vezettek. Azonban a folytatásban nem bízta a véletlenre Sharks, tovább tudta növelni előnyét, ráadásul az utolsó negyedbeli produkciójával (24-6) kétség sem férhetett a Győr sima győzelméhez. Ennek nagy részesei voltak a futók, Czéhmester Máté és Jahn Máté, akik 2-2 TD-t hoztak össze.

Fotók: Szücs Ilona

TD Store Eagles-Győr Sharks 12-48 (0-0, 6-16, 08, 6-24)
Pontszerzők: Tomasovszky Márk, Szabó Kristóf 1-1 TD, illetve Czéhmester Máté, Jahn Máté, 2-2 TD, Farnadi András, Polgár Martin 1 TD, Jahn Máté 5 PAT, Farnadi András 1 PAT