Szárnyaló rajt

A magyar válogatott bemutatkozásként tizenöt ponttal legyőzte a cseheket a Podgoricában zajló U20-as női B divíziós Európa-bajnokságon, azzal nagyot lépett a csoportelsőség felé.

Lakner Gábor Kulcsmérkőzés várt a nyitónapon pihenő magyar válogatottra a Podgoricában zajló U20-as női B divíziós Európa-bajnokságon Csehország ellen. Az ellenfél a csoport első mérkőzésén kiütötte Ukrajnát, így Imreh Ajtony együttese a győzelemmel favorittá léphetett elő.

Az Eb első magyar kosarát Nagy Dorottya szerezte, és az első percekben lendületben is maradt a válogatottunk, 6-2-re vezetett. A csehek egyenlítettek, onnan kezdve pedig fej fej mellett haladtak a felek. Az első negyed végén egy ponttal vezetett a magyar csapat.

U20 női Magyarország-Csehország Horváth B.

Horváth Betti jól mozgatta a csapatot  •  Forrás: FIBA

A második szakaszban, először a mérkőzésen, átvették a vezetést a csehek (21-22), de a negyed közepén Markó Dorina kosarával újra minimális magyar előnyt mutatott az eredményjelző (28-27). Három percen át egyik csapat sem tudott a gyűrűbe találni, a holtpontról Dobos Ágnes révén csapatunk mozdult el, a hajrá pedig Horváth Bernadettnek köszönhetően jól sikerült. A nagyszünetre hétpontos magyar vezetéssel vonultak a csapatok.

Térfélcsere után minden ott folytatódott, ahol abbamaradt, válogatottunk 8-0-s rohammal kezdett, az első cseh kosárra öt percet kellett várni, de akkor már tizenöt ponttal vezetett Imreh Ajtony együttese (42-27). A csehek tíz ponton belülre zárkóztak fel, de a jó ütemű magyar időkérés után visszaállt a tizenegy.

A záró szakaszban előbb Nagy Dorottya, majd Kuttor Enikő emelt be triplát, a mérkőzés azzal el is dőlt (61-42). A biztonság kedvéért Markó Dorina és a végül legeredményesebbnek bizonyuló Dubei Debóra is dobott egy-egy hármast. A végjátékra nem maradtak izgalmak, a magyar válogatott tizenöt ponttal, 72-57-re győzött bemutatkozásként.

Válogatottunk hétfőn 15.15 órakor Ukrajna ellen lép pályára, és az eddig látottak alapján minden esélye megvan a csoportelsőség megszerzésére.

U20-AS NŐI B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, PODGORICA (MONTENEGRÓ)