Szerbia bronzérmes a vb-n!

Budapest, 2017. július 29.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A szerbek behúzták a harmadik helyet, de az ötödik és a hetedik helyért rendezett mérkőzéseken sem a papírforma érvényesült.

Budapest, 2017. július 29. A szerb Andrija Prlainovic (b) és a görög Konstantinosz Geniduniasz a férfi vízilabdatornán a 3. helyért játszott Görögország - Szerbia mérkõzés elején a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 29-én. A szerb válogatott 11-8-ra gyõzött. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A szerb Andrija Prlainovic (b) és a görög Konstantinosz Geniduniasz a férfi vízilabdatornán a 3. helyért játszott Görögország – Szerbia mérkõzés elején a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 29-én. A szerb válogatott 11-8-ra gyõzött.

Három szerb támadás, három gól, így kezdődött a vb bronzmeccse. 3-0 után sem álltak le a csapatok, hiszen még jött rá öt gól az első negyedben. A vb gólkirályi címére ácsingozó Funtulisz vezetésével feljött a görög csapat minusz kettőre, 3-5. A második nyolc perc Milos Csuk találatával már három volt közte, és ez a különbség megmaradt a nagszünetig. A fordulás után Delakas és Pontikeasz révén többször is benézett a görög együttes minusz kettőre, azonban közelebb jönnie nem sikerült. A záróakkordban Pralainovics révén 11-7 volt az állás, még Vlahopulosz öt perccel a vége előtt beállította a végeredményt. Szerbia így bronzérmes lett.

Az ötödik helyért Montenegró és Olaszország csapott össze. Egy gólszegény meccsen egyetlen góllal nyertek Brguljanék. Az OSC pólósa hárommal terhelte meg a talján hálót és végül 5-4-re győzött csapata. A 7. helyért az oroszok kipukkadtak, hiszen az auszik hárommal is jobbnak bizonyultak nálunk. Younger és Edwards két-két találatán kívül megosztoztak Elvis Fatovics legényei a gólokon, így 10-7-re győztek.

Már csak egy meccs van hátra a vb-ből, ahol a magyar válogatott a horvátokkal csap össze a világbajnoki címért 20.30-tól.

A vízilabda vb mai eredmények:

Az 7. helyért:
Oroszország-Ausztrália 7-10 (3-4, 2-2, 1-3, 1-1)
Gólszerzők: Kholod 3, Merkulov 2, Lisunov 1, Dereviankin 1 ill. Younger 2, Edwards 2, Hollis 1, Ford 1, Gilchrist 1, Power 1, Kayes 1, Putt 1

5. helyért:
Montenegró-Olaszország 5-4 (1-1, 1-1, 3-2, 0-0)
Gólszerzők: Drasko Brguljan 3, Draskovics 2 ill. Mirarchi 2, Renzuto 1, Bodegas 1

3. helyért:
Görögország-Szerbia 8-11 (3-5, 1-2, 3-3, 1-1)
Gólszerzők: Funtulisz 3, Vlahopulosz 2, Pontikeas 1, Delakas 1, Geniduniasz 1 ill. Randjelovics 2, D. Pijetlovics 2, Mandics 1, V. Rasovics 1, Csuk 1, Ubovics 1, Alekszics 1, Filipovics 1, Prlainovics 1