Szirmabesenyőn rendeztek flag football kupanapot

U16-ban a Nyíregyháza Tigers, U13-ban pedig a Budapest Titans nyert a II. Renegades Kupán.

Az elmúlt hétvégén Miskolc-Szirmabesenyőn gyülekeztek a felszerelés nélküli amerikaifocisták egy flag football kupanapra. A megmérettetésen két korosztályban (U13, U16) nyolc csapat vett részt. A rendező Renegades U13-ban indított csapatot, de a Diósd Saints és a Budapest Titans is pályára lépett ebben a korosztályban. A Titánok végül veretlenül nyertek, egyedül a Szentek tudták őket megszorongatni (28-26).

A 16 évesek korcsoportjában már nagyobb volt a verseny a csapatok között. A Diósd Saints és Budapest Titans mellett az Oroszlány Bears, a Gödöllő Pirates, valamint a Nyíregyháza Tigers lépett pályára. Utóbbi játékosai örülhettek a nap végén, hiszem szintén vereség nélkül zárták a tornát, amellyel behúzták a kupanapi győzelmet is. Talán a legszorosabb csatát a Diósddal vívták a Tigrisek, de azon a találkozón is 33-21-es sikert arattak a szabolcsiak. Összességében viszont sikeres napot zárhatott minden csapat, hiszen jó hangulatú, színvonalas összecsapások voltak a viadalon.

62454509_2400062853347449_3587566648837537792_o

„Rendkívül hasznosak ezek a kupanapok” – jelentette ki Venczel Tibor szervező. – „Ennél szervezettebb formában nem lehetnek a flag footballosoknak játéklehetőséget biztosítani. Jót tesz a csapatoknak, ha egy olyan 3-4 órát –ugye ez függ a résztvevők számától– tudnak játszani a gyerekek. Ezzel megismerik a sportágat is és egyben a versengés is meglesz köztük, ami elengedhetetlen az amerikaifocihoz. Emellett a csapatok odafigyelnek, hogy mindenki számára emlékezetes legyen egy ilyen torna.”

A házigazda Miskolc-Szirmabesenyő Renegades a harmadik lett az U13-asok megmérettetésén.

Fotók: Tigers facebook