Szoros meccsen győzelem Németország ellen – Ott vagyunk az olimpián

benedektibor12

A trieszti olimpiai kvalifikációs torna negyedöntőjében már 7-2-re is vezettünk a harmadik negyed végén, azonban a záróakkordban egy gólra feljött Németország. Ellenfelünk támadhatott az egyenlítésért, végül 8-7-re győzött a csapat, és kint van a riói olimpián.

Az első negyedben egyetlen gólnak tapsolhatott a szép számmal a helyszínen jelenlévő magyar szurkolók. Az első percben egy kiállítást követően játszottuk meg Erdélyit, aki belőtte helyzetét, 1-0. Ellenfelünk csak helyzetekig jutott az etapban, köszönhetően a jól működő védekezésünknek. A második nyolc percben meglódultak a csapatok. Manhercz Krisztián egy előnyt értékesített, Varga Dénes pedig egy büntetőt, ezzel már 3-0 volt az állás. A németek a negyed derekán szépítettek, egy fórt játszottak meg szépen, ahol Nossek lőtt Nagy Viktor kapujába, 3-1. A hajrá a miénk volt, 2-1-re zártuk ezt a minietapot. Szivós és Erdélyi góljára Csuk centertalálata érkezett válaszként, így 5-2-re vezettünk a nagyszünetben.

A harmadik negyedben előbb a kapufát forgácsoltuk, majd Varga Dénes révén már négyre hízott a különbség. A hajrában is Dumi volt eredményes, középről lőtt egy szépet, 7-2. A nyolc perc végén jött Bukowski, aki egy fórt váltott gólra, 7-3. A záróakkord elején Manhercz visszaállította a közte ötöt, 8-3. Ekkor nem sokan gondolták volna, hogy ez lesz a csapat utolsó gólja ezen a meccsen, pedig így lett. A németek az utolsó öt percre kanyarodva három gólra megközelítették a Benedek-csapatot. Ezek után Szivóst szórták ki és az előnyt Restovics értékesítette, 8-6. A hajrában pedig egy nagy hibát is elkövetette a válogatott, hiszen nem végeztük el a szabaddobást, így Bukowski maradt üresen Nagy Viktor pedig nem tudott hárítani, 8-7. A végén még a németeknek és nekünk is adódtak lehetőségeink, de végül maradt a közte egy. Győzelemével a magyar férfiválogatottunk is ott van a riói olimpián.

Holnap a trieszti kvalifikációs torna elődöntőjében a francia-holland meccs győztesével játszunk 19 órától.

Szöveges élőnk a mérkőzésről:

Vége 8-7-re győztünk – Kint vagyunk a Rióban

– időt kérnek a németek, nincs gól

– kivédekezik a németek

– fórt kapunk, Benedek időt kér (51 másodperc van vissza)

– hátrányt védekeznek ki a németek

– 8-7, Bukowski marad üresen, hiszen nem végeztük el a szabaddobást

– Varga Dani lő egy kapufát, 8-6

– előnyt értékesítenek a németek, 8-6 (3:40 van vissza)

– a két csapat bemutatása zajlik

– a németek a csoportuk negyedik helyén végeztek, mi az elsőn az A-jelű hatosban