Talmácsi Gábor: "ISTEN VELED, MARCO!"

image

Az olaszok egyik kiváló motorversenyzője, Marco Simoncelli a mai malajziai futam első körében elszenvedett tragikus balesetben életét vesztette.

Marco egy igazi jelenség volt a MotoGP berkein belül, az elért eredményei pedig önmagukért beszélnek. 2002-ben debütált a világbajnokság 125cc géposztályában és pályafutása során nem egy felejthetetlen csatában vett részt a pontvadászat közben. A 2010 óta a királykategória állandó résztvevője volt, az idei szezonban jelenleg a 6. helyen állt.
Nyugodj békében, Marco!

Talmácsi Gábor:

Felfoghatatlan, ami történt! Marco azon versenyzők közé tartozott, akivel barátok voltunk és gyakran beszélgettünk egymással. Legutóbb épp Brnoban, amikor kint voltam. Soha nem fogom elfelejteni, hogy mekkorákat meccseltünk még a 125cc kategóriában. Már többször visszanéztem a balesetet, ami gyakorlatilag azzal indult, hogy elment a motorjának az eleje… és utána jött a tragédia! Egyszerűen még mindig nem akarom elhinni, ami történt! Őszinte részvétem a családjának! Isten veled Marco, nyugodj békében!