Terepkerékpár: A meridások ezúttal a ciklo-krossz ob-n halmozták az érmeket

image Hétvégén a fővárosi Postás SE sporttelepe adott otthont a terepkerékpárosok országos bajnokságának. A versenyzőknek 1800 méteres körpályával, több akadállyal és lépcsősorral – no meg erős széllel kellett megküzdeniük. A hazai meridások ezúttal is kitettek magukért: több kategóriában is dobogóra tudtak állni.

Az elit férfiaknak 60 perc + 1 kört, a hölgyek ennek a felét kellet, hogy teljesítsék. Mindkét mezőnyben jutott a Meridának egy-egy dobogós hely: férfiaknál a Merida Kőbánya TC címvédő kerekese, Buruczki Szilárd első, míg a hölgyeknél – a győztes Dósa Eszter (Vitalitás SE) mögött – Módos Gabriella (Merida Maraton Team – CST) második lett.
U23-ban Béla Attila (LTV Merida Racing) másodikként, Balázs Soma (Merida Maraton Team – CST) harmadikként zárt, míg az U19-esek között Soma klubtársa, Szalontay Bence megnyerte kategóriáját.
A master 2-esek között induló Kiss József (Merida Maraton Team – CST) győztes helyen ért célba, míg a szám korábbi többszörös elit bajnoka, a master 1-ben induló, footstrongos Vinczeffy Zsolt szintén kategóriája legjobbja lett.

Fotó: Takács Tamás/bikemag.hu