Theo Hernández betalált, a Milan 2-1-re kikapott Rómában

Szezonbeli ötödik vereségét szenvedte el a Milan, miután a csapat idegenben 2-1-re kikapott a Roma otthonában az olasz bajnokság 9. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Stefano Pioli egyetlen helyen sem változtatott és ugyanazt a kezdőcsapatot küldte pályára, mint az előző fordulóban a Lecce ellen. Szépen megtelt a vendégszektor is, ugyanis mintegy 5 ezer Milan szurkoló buzdította a csapatot a Stadio Olimpicóban.

Az első komolyabb helyzet Rafael Leao nevéhez fűződött. A portugál csatár a tizenhatoson belül tüzelt kapura és a lövése elsuhant a jobb kapufa mellett. A 16. percben Kessié indította Paquetát, aki a kapus mellett a kapuba lőtte a labdát, de a játékvezető les miatt visszafújta. Egy percre rá Pastore próbálkozott lövéssel és nem sokat tévedett, ám Donnarummának nem kellett közbeavatkoznia.

A 28. percben Calhanoglu lőtt távolról és Pau Lopez védte az alsó sarokba tartó lövést. Öt perccel később Suso lőhetett ígéretes szögből, de a kapus könnyedén fogta a játékszert. A 37. percben Zaniolo lőtt veszélyesen és Donnarumma szögletre ütötte a labdát. A szögletből megszerezte a vezetést a Roma: egy csúsztatást követően Dzeko a bal felsőbe fejelt (1-0).

Az első félidő hajrájában Pastore óriási ziccerét Donnarumma bravúrral védte, megakadályozva a második Roma találatot.

A második játékrész elején előbb Kolarov, majd Smalling került közel a gólszerzéshez, de mindkét próbálkozás kimaradt. Az 55. percben Calabria beadása után Theo Hernández egyenlített, a labda Smallingon irányt változtatott és a kapuban kötött ki (1-1).

Nem sokáig tartott az 1-1-es döntetlen, ugyanis az egyenlítő találat után három perccel Calabria rossz passza után helyzetbe került a Roma és Zaniolo révén újra megszerezték a vezetést a hazaiak (2-1).

A 70. percben egy szöglet után Mancini fejelhetett teljesen üresen, de a labda elsuhant Donnarumma kapuja mellett. Nyolc perccel később Pastore talált be a kapuba, viszont a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Nem sokkal később Zaniolo került ziccerbe, de Donnarumma ezúttal is nagyot védett.

A hajrában nagyon közel került az egyenlítéshez a Milan, de Calhanoglu az oldalhálót találta el. A hosszabbításban a vendégek végezhettek el szabadrúgást, azonban Calhanoglu lövése nem talált kaput. A hátralévő néhány perc nem hozott több gólt, így a Milan 2-1-re kikapott és nulla ponttal távozott Rómából.

ROMA – MILAN 2-1

Időpont: 2019.10.27. 18:00
Helyszín: Stadio Olimpico
Játékvezető: Daniele Orsato
Gólszerzők: Dzeko (38.), Zaniolo (58.) ill. Hernández (55.)
Sárga lapok: Mancini, Antonucci, Cetin, Kolarov ill. Musacchio, Biglia, Calhanoglu, Romagnoli

KEZDŐCSAPATOK:

ROMA: Pau Lopez; Spinazzola (Cetin 72.), Fazio, Smalling, Kolarov; Veretout, Mancini; Zaniolo (Santon 83.), Pastore, Perotti (Antonucci 53.); Dzeko.

Cserék: Mirante, Fuzato, Juan Jesus, Florenzi, Calafiori, Darboe, Riccardi.

MILAN: G. Donnarumma; Conti (Calabria 52.), Musacchio, Romagnoli, Theo Hernandez; Paquetà (Piatek 63.), Biglia (Bennacer 72.), Kessié; Suso, Rafael Leao, Calhanoglu.

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Duarte, Gabbia, Krunic, Castillejo, Borini, Rebic.