Tigers-Crushers döntő lesz az aranyért

A Nyíregyháza simán, a Szombathely nagy izgalmak után jutott a Berény Sport Divízió II. fináléjában.

Kétség kívül a harmadosztály négy legerősebb csapata mérkőzött meg a döntőért. A négy együttesben közös pont volt, hogy a Divízió II. legjobb védelmeivel rendelkeztek. Viszont a legtapasztaltabb támadósora a Rebels Oldboys-nak, illetve a Szombathely Crushers-nek volt.

Lesi Péternek (6) fel volt adva most a lecke

A mérkőzés pechesen kezdődött a hazaiaknak ugyanis irányítójuk, Tatár István lesérült és helyette Baranyi Bence állt be. A Lázadók az első játékrészben egy Horváth Ádám interception után megszerezték a vezetést, Lesi Péter futott be az end zone-ba. Orsós Attila berúgta az extrát. Viszont a Zúzók válaszolni tudtak még az első negyedben Hasznos Sebastian futásával és Horváth Balázs egypontosával. A Crushers a második játékrészben fordítani tudott Benkó Csaba elkapásával. 13-7-re vezettek a hazaiak a szünetben.

Hasznosan játszott Hasznos Sebastian (25)

A harmadik negyedben a Szombathely növelte előnyét. Ismét Hasznos ért be az end zone-ba, Horváth pedig az extrát is belőtte. Izgalmas utolsó negyed elé nézhettek a csapatok és a nézők is. A Rebels tett is ezért, Töreki János elkapásával visszajöttek a meccsbe a vendégek. A fővárosiak védelme ezután keményen küzdött, hogy visszatartsa a vendéglátókat. Ez nem teljesen sikerült, hiszen Horváth egy 38 yardos mezőnygóllal 23-14-re módosította az állást. A végén a Lázadóknak Wellner Gábor elkapásával és Orsós extrájával már csak két pontot kellett volna ledolgozniuk. Azonban az utolsó másodpercekben a Crushers térdelt, amivel letelt az idő, így egy izgalmas végjáték után a Zúzók 23-21-re győztek és bejutottak a Divízió II. döntőjébe.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Szombathely Crushers-Rebels Oldboys 23-21 (7-7, 6-0, 7-0, 3-14)
Pontszerzők: Hasznos Sebastian 2 TD, Benkó Csaba 1 TD, Horváth Balázs 1 FG, Horváth Balázs 2 XP, illetve Lesi Péter, Töreki János, Wellner Gábor 1-1 TD, Orsós Attila 3 XP.

Gildo Neyer, a Szombathely Crushers vezetőedzője: A Rebels nagyon kemény ellenfélnek bizonyult. Az elején már nehézségeink támadtak, hiszen lesérült az elsőszámú irányítónk, Tatár István. Amikor megsérült lehúzták a facemaskjánál fogva, amit a bírók nem vettek észre. Ettől függetlenül az offense kiváló munkát végzett és a defense is hozta a kötelezőt. Emellett jól menedzseltük az időt is és a végén térdeltünk. Most már készülünk a Tigers elleni döntőre, ami rendesen fel fogja nekünk adni a leckét.

Lesi Tamás, a Rebels Oldboys vezetőedzője: Először is gratulálok az ellenfelünknek! Összeszedett, és sportszerű játékkal szerezték meg a győzelmet. Mi csapat szinten, és egyénenként is tudásunk alatt játszottunk. A mérkőzés előtti eső miatt a GST labdák mellett döntöttünk először a szezonban, ez nagyon instabil labdakezeléshez és indokolatlan labdavesztésekhez vezetett. Jó szezon volt, ha meglesz a létszám, jövőre is nekifutunk. A Chrushers-nek sok sikert a döntőben.

Szintén izgalmas csatára lehetett számítani a Nyíregyháza Tigers-Szekszárd Bad Bones összecsapáson. A két csapat most találkozott először nagypályán. A két védelem nagyon erős és tapasztalt volt, míg a támadósorok inkább fiatalokból álltak.

Benő Márknak (8) sok yardot köszönhet a Tigers

Egy igazi kis úszótehetség és Tigers-rajongó, a 10 éves Nagy Bence végezhette el a kezdőrúgást, aki születésnapja alkalmából kapta ezt az ajándékot. A mérkőzés elején Szekszárd hamar puntra kényszerült, amit a szabolcsi együttes kihasznált. Ivan Oleksiuk kezében landolt a malacbőr, aki 65 yardon keresztül cipelte azt, egészen az end zone-ig. A kétpontos sikertelen volt. A második negyedig nem is esett újabb touchdown. Ebben a játékrészben Max Nedzelsky fumble recoveryje után Verdes Dávid egy 13 yardos elkapással két labdabirtoklásnyira növelte az előnyt. A Bad Bones küzdött ameddig csak tudott, de first downt is nehezen tudott vinni. A szünetben maradt a 12-0.

Novakov Dávid (labdával) kemény ellenállásba ütközött

A második félidőben még keményebb ellenfélnek bizonyultak a Rosszcsontok, de továbbra sem tudtak beérni a végzónába. Richard Chimmy Chungong és Zilai János tartották az életet a vendégekben. A Tigers védelme is megmutatta, hogy miért az egyik legjobb a Divízió II-ben. Taraszenkó Alex sackelni tudta Lukács Dánielt, sőt Sergii Budilov interceptiont is tudott szerezni. A Tigrisek viszont a negyed végén szereztek pontokat, ekkor Sviatkó Gábor értékesített közelről egy mezőnygólt. 15-0-val fordultak a csapatok a negyedik játékrészre, így még volt esélye a Bad Bones-nak a fordításra. A Tigrisek viszont hamar eldöntötték a továbbjutás kérdését. Béres Máté interceptionje már nem maradt kihasználatlanul, Konkoly Péter elkapása jelentette az újabb pontokat. Ezután Alesandr Novosolov is leszedte a levegőből Lukács passzát. Az újabb lehetőséget ismét kihasználta a Nyíregyháza, Sviatkó újfent 3 pontot szerzett. Az eredményt végül a Szekszárd állította be. Lukács Dánielt a snap után megkergették a hazai védők, aki az end zone-ból kidobta a pályán kívülre a labdát, így safetyt ítéltek a játékvezetők. Ezzel 26-0-ra győzött a Tigers és ott lehet a hazai rendezésű fináléban.

Fotók: Kelet-Magyarország/Pusztai Sándor

Nyíregyháza Tigers-Szekszárd Bad Bones 26-0 (6-0, 6-0, 3-0, 11-0)
Pontszerzők: Verdes Dávid, Ivan Oleksiuk, Konkoly Péter 1-1 TD, Sviatkó Gábor 2 FG, Bad Bones 1 S.

Dr. Szépe József, a Nyíregyháza Tigers megbízott sportigazgatója: Ez a szezon így lett felépítve, tehát sikerült egy jó defense-t összeraknia a Pápa Szabolcsnak. És nem véletlenül tudunk „hibázgatni” ilyen nyugodtan a fiatalokkal a támadósorban, mert megvan az a hátországunk, amit a defense nyújt számunkra. Ugyanakkor ismétlés a tudás anyja. Előbb utóbb az offense-nek is le fog esni a húsz fillér, és látszik az, hogy mindig meg tudunk újulni. Ha nem működik az egyik séma, akkor előveszünk egy másikat. Lehet így az offense-re is építeni, hiszen több mint kétszáz pontot szerzett egy szinte teljesen újonc egység.

Greiling Mihály, a Szekszárd Bad Bones offensive koordinátora: Tudtuk már a szezon előtt, hogy nekünk lesz az egyik legjobb védelmünk a Divízió II-ben, ha nem a legjobb. Ez be is bizonyosodott. Az hogy bejutottunk a legjobb négy közé, egy szép eredmény. Ezt aláírtam volna a szezon előtt is. Még a Szépe Józsi is lenyilatkozta, hogy a legnagyobb fejlődésen a mi csapatunk ment keresztül. Örülünk, hogy ez látható volt, mert ez volt a célunk. Mi is hozhattunk volna pár import játékost, amivel előrébb jutunk, de nem ez volt a célunk. Ez az év a fejlődésre volt föltéve és ez sikerült is.