Tíz hónap után kapott ki újra a Milan a Serie A-ban

A Milan hazai pályán 3-1-re kikapott a Juventustól az olasz bajnokság 16. fordulójában és elszenvedte első vereségét ebben a szezonban. A piros-feketék március óta először kaptak ki a bajnokságban sorozatban 27 veretlenül megvívott összecsapást követően.

Amikor a harmadik percre már mindkét kapu veszélyben forgott, még csak remélhettük, hogy nem hirtelen fellángolás lesz az elején, de azt kell, hogy mondjuk: remek egy első félidőt játszott az olasz listavezető az olasz rekordbajnokkal!

A vendégek Dybala megpattanó lövésével kezdtek, majd a házigazda válaszolt Rafael Leao, Hauge és Castillejo lehetőségével, hogy az első negyedóra után a Juve vegye magához a kezdeményezést, a nagy nyomás pedig Chiesa remeklésének köszönhetően egy kapufa után már gólt is eredményezett (0–1).

Ezt követően a Milan került fölénybe, de Leao újabb lövése tévesztett kicsit kaput, aztán Szczesny hozta a frászt a szurkolókra, majd Ramsey, de itt Leao löketét épp a kapus hárította – közben pedig a túloldalon Chiesa is próbára tette egyszer Donnarummát. Ramsey ezt követően már nem passzal, hanem lövéssel segítette a Milant, de kapusa ezt is védte, majd a sokadik Calhanoglu-lövést is, ezekben a percekben nagyon benne volt az egyenlítés.

Épp amikor kicsit kiegyenlítettebb lett a játék, jött Calhanoglu erőszakos, de a játékvezető szerint még szabályos szerelése, az ellentámadás végén pedig Calabria kilőtte a bal felsőt (1–1).

A második félidő sajnos már lényegesen vérszegényebb volt, a házigazda Dalot, a vendégcsapat Ramsey lövésével próbálkozott hiába, de gyorsan lepörgött az első negyedóra. Ezután viszont újra villant Chiesa, szépen kilőtte a hosszú alsót, a vendégek cseréi lényegesen jobban szálltak be, és a nagyon agilis Kulusevski előkészítése után McKennie is eredményes volt (1–3).

Az elfáradó Milan számára ezúttal nem volt benne a levegőben az újabb feltámadás, így az európai topligákban utolsóként a piros-feketék is elszenvedték idénybeli első vereségüket – de így is az élen maradtak az Inter zakójával.

A Milan 10 hónap után, pontosan 304 napot követően kapott ki ismét a Serie A-ban.

MILAN – JUVENTUS 1-3

Időpont: 2021.01.06.
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Irrati
Gólszerzők: Calabria (41.) ill. Chiesa (18., 62.), McKennie (76.)
Sárga lapok: Romagnoli ill. Bentancur, Danilo

KEZDŐCSAPATOK:

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Dalot (81′ Kalulu), Kjær (81′ Kalulu), Romagnoli, Hernández; Calabria (81′ Maldini), Kessie; Castillejo (87′ Colombo), Çalhanoğlu, Hauge (67′ Brahim Díaz); Rafael Leão.

Cserék: A. Donnarumma, Tătărușanu; Duarte, Musacchio; Frigerio.

JUVENTUS (4-4-2): Szczęsny; Danilo, Bonucci, De Ligt, Frabotta (87′ Demiral); Chiesa (63′ Kulusevski), Bentancur (74′ Arthur), Rabiot, Ramsey (74′ Bernardeschi); Dybala (63′ McKennie), Ronaldo.

Cserék: Buffon, Pinsoglio; Chiellini, Di Pardo; Fagioli, Portanova; Da Graca.