Tizenegyesekkel kikapott a Milan a Real Madridtól

A Milan 0-0-s eredményt követően tizenegyespárbajban maradt alul a Real Madriddal szemben Shanghajban, egy felkészülési mérkőzésen.

A piros-feketék a Real Madrid elleni találkozóval zárták a kínai turnét. A rossoneri sikeresen helyt állt és 90 perc alatt nem született gól a mérkőzésen.

Az International Champions kupa szabályai szerint döntetlen esetén tizenegyesek következnek. A büntetőknél a Milan kapuját a mindössze 16 éves Gianluigi Donnarumma védte. Végül a Real Madrid 10-9 arányban győzedelmeskedett a büntetőpárbajokban, a Milannál Bacca és Donnarumma hibázott.

A Milannál a következő játékosok értékesítették a büntetőket: Nigel De Jong, Alessandro Matri, Keisuke Honda, Luiz Adriano, Riccardo Montolivo, Cristian Zapata, José Mauri, Davide Calabria, Gabriel Paletta.

REAL MADRID – MILAN 0-0 (büntetőkkel 10-9)

Időpont: 2015.07.30. 14:00
Helyszín: Shanghai Stadium, Shanghaj
Gólszerzők: –
Játékvezető: Wang (Kína)

A kezdőcsapatok:

REAL MADRID: Keylor Navas – Danilo, Varane, Pepe, Arbeloa – Casemiro, Modric – Bale, Lucas Vázquez, Cristiano Ronaldo – Benzema.

2. félidő: Casilla – Danilo (Carvajal 71.), Ramos, Pepe (Nacho 71.), Arbeloa (Marcelo 71.) – Kroos, Casemiro – Bale (Cheryshev 72.), Isco, Ronaldo (James 71.) – Jese.

MILAN: Diego Lopez – De Sciglio, Alex, Ely, Antonelli – Poli, De Jong, Bertolacci – Suso – Niang, Cerci.

2. félidő: Diego Lopez (Donnarumma 74.) – De Sciglio (Calabria 74.), Zapata, Mexés (Matri 94.), Antonelli (Paletta 73.) – Montolivo, De Jong, Mauri – Honda – Bacca, Luiz Adriano.

ÖSSZEFOGLALÓ:

TIZENEGYESPÁRBAJ:

KÉPEK:

A Milan a következő mérkőzését augusztus 4-én a Bayern München ellen játssza az Audi kupában.