Topligák: Benzema 400. Real-gólja három pontot ért, Vlahovic duplázott, kiszenvedte a győzelmet a City és a Bayern – eredmények, videók

Az éllovas Real Madrid 1-0-ra nyert a rossz formában lévő Rayo Vallecano otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A szombat esti mérkőzés egyetlen találatát Karim Benzema szerezte a 83. percben – a francia támadónak ez volt a 400. gólja a Királyi Gárdában. A Rayo Vallecano hat forduló óta nyeretlen a bajnokságban, és sorozatban ötödször szenvedett vereséget.

Az első tíz hazai mérkőzésén nem kapott ki a szezon során – nyolc győzelem és két döntetlen volt a mérlege -, azóta viszont harmadszor maradt pont nélkül házigazdaként.

La Liga, 26. forduló:

Rayo Vallecano-Real Madrid 0-1 (Benzema 83.)

Benzema gólja

A Juventus 3-2-re nyert az Empoli otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. A múlt hónapban a Fiorentinától 70 millió euróért szerződtetett szerb Dusan Vlahovic a szombati találkozón két gólt szerzett a torinói együttesben. Mostani sikerével a Juventus 13 mérkőzés óta veretlen a Serie A-ban, ebben a sorozatban nyolcadszor nyert és már csak hét pont a hátránya a listavezető Milannal szemben.

Massimiliano Allegri együttese legutóbb november 27-én az Atalanta ellen nem tudott pontot szerezni a bajnokságban. (MTI)

Serie A, 27. forduló:

Empoli-Juventus 2-3 (Zurkowski 40., La Mantia 76., ill. Kean 32., Vlahovic 45+2, 66.)
Salernitana-Bologna 1-1 (Zortea 72., ill. Arnautovic 43.)

Így nyert a Juve

Hiába játszott óriási mezőnyfölényben, a Manchester United csak gólnélküli döntetlent játszott odahaza a Watforddal az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján. A Bajnokok Ligájában nyolcaddöntős MU az első félidőben gyakorlatilag egykapuzott, sorra alakította ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, de az összeset kihagyta. A fordulás után bátrabban játszott az utolsóelőtti Watford, a 60. perctől azonban ismét a hazaiak futballoztak óriási mezőnyfölényben, gólt szerezniük viszont továbbra sem sikerült.

Brentfordban visszatért a pályára Christian Eriksen: a dán válogatott középpályás az 52. percben állt be és először lépett pályára azóta, hogy a tavaly nyári, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon a pályán összeesett és újra kellett éleszteni. A PL-ben 766 nap után pályára lépő Eriksent a játékostársak és a közönség is tapsviharral köszöntötte, a három pont ugyanakkor a vendég Newcastle Unitedé lett.

A Brighton-Aston Villa találkozó félórás csúszással kezdődött, mert a birminghamiek a nagy forgalom miatt alig 30 perccel a mérkőzés eredeti kezdési időpontja előtt érkeztek meg. A meccset végül a vendégek nyerték 2-0-ra.

A címvédő és éllovas Manchester City 1-0-ra győzött az Everton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján. A három pontot érő találatot – melyet két hazai védő hibája előzött meg – Phil Foden szerezte a mérkőzés hajrájában.

Premier League, 27. forduló:

Manchester United-Watford 0-0
Brentford-Newcastle United 0-2 (Joelinton 33., Willock 44.)
Kiállítva: Dasilva 11. – Brentford
Crystal Palace-Burnley 1-1 (Schlupp 9., ill. Milivojevic 46. – öngól)
Brighton-Aston Villa 0-2 (Cash 17., Watkins 68.)
Everton-Manchester City 0-1 (Foden 82.)

Ezzel a góllal nyert a City

A címvédő és listavezető Bayern München egy góllal nyert szombaton az Eintracht Frankfurt otthonában a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. A mérkőzést eldöntő találatot Leroy Sané szerezte a 71. percben.

Bundesliga, 24. forduló:

Eintracht Frankfurt-Bayern München 0-1 (Sané 71.)

Sané gólja

Topligák: Sallai kiharcolt egy 11-est a vergődő Hertha ellen, a Lampard-Drogba duótól már van “gyilkosabb” a PL-ben – eredmények, videók