Torna: Tálas és Csillag sikere

image

A nőknél Csillag Tünde, a férfiaknál Tálas Bence nyerte a tornászok egyéni összetett országos bajnokságát, amely egyben selejtező volt a hétvégi szerenkénti finálékra.

A férfiaknál Tála Bence győzött, aki élete első felnőtt egyéni összetett országos bajnokságát nyerte, pontszáma 82.400 lett. Külön érdekesség, hogy Rácz Attila is ugyanennyi pontot kapott, de ő versenyen kívül indult, mivel a nevezési határidőig korábbi kéztörése miatt nem került megfelelő formába, így csak versenyen kívül nevezték, mivel ez a viadal a férfiaknál már az első válogató volt az Európa-bajnokságra. A válogató eredménye a hétvégén alakul ki. Az olimpiai kvótás Hídvégi Vid csak lovon szerepelt, 6.2-es kiindulópontú, hibátlan gyakorlatot adott elő, ezzel első helyen jutott a szombati fináléba. A tervekkel ellentétben a múlt hétvégi kínai Világkupán diadalmaskodó, Berki Krisztián nem lépett a szerhez, Kínában ugyanis megfázott, állapota csütörtökre pedig rosszabbodott, így a világbajnok az országos bajnokság helyett a Sportkórházban volt vizsgálaton. Nagyobb baj szerencsére nincs, valószínűleg enyhébb homloküreg-gyulladása van az olimpiai résztvevőnek.
  A nőknél Csillag Tünde megismételte tavalyi egyéni összetett sikerét, a legjobban egyébként talajon teljesített. A könyökével gyógyulófélben lévő olimpiai induló Böczögő Dorina második lett, de talajon és felemáskorláton leépített gyakorlatot mutatott be keze miatt. Szerek tekintetében felemáskorláton és gerendán Böczögő volt a jobb, talajon Csillag, míg ugrásban fej-fej mellett voltak. A bronzérem Gombás Laura nyakába került.
A szerenkénti döntőket hétvégén 10.30 órától a Tornacsarnokban rendezik, külön érdekesség, hogy a sportág történetében most először internetes közvetítés keretében a www.tornasport.hu oldalon is követhető lesz az esemény. Szombaton a női ugrást és felemáskorlátot, a férfi talajt, lólengést és gyűrűt rendezik, míg vasárnap a nők gerendán és talajon, a férfiak ugrásban, korláton és nyújtón szerepelnek.
            Altorjai Sándor, MATSZ-főtitkár: A felkészülési időszaknak megfelelően, magukhoz képest jól szerepeltek a versenyzők. Ezt állapította meg, Kovács István, a férfiak vezetőedzője is, aki elégedett volt a férfiak teljesítményével. Persze az Eb-ig még van mit gyakorolni. Remélem, Dorina keze javul, és akkor még jobb gyakorlatokra lesz képes.