Totális kiütés, az Atalanta lemosta a pályáról a Milant

Az Atalanta hazai pályán 5-0 arányban kiütötte a Milant az olasz bajnokság 17. fordulójában. A milánói együttes 21 éve nem szaladt bele ilyen nagy vereségbe.

Rögtön a kezdőrúgás után Ilicic kínálta meg távoli lövéssel Donnarummát, aki résen volt és kiütötte a kapura tartó lövést. Tíz perccel később megszületett a meccs első gólja: Papu Gomez indult meg a bal oldalon, befűzte Contit és Musacchio mellett a kapuba felső sarkába vágta a labdát (1-0). A 15. minutumban Pasalic tüzelt a tizenhatoson kívülről és a felsőlécet találta el.

Közel 20 percet kellett várni a Milan első kialakított helyzetére: Suso beadása után Musacchio fejelt a kapu mellé. A 40. percben Ilicic próbálkozott lövéssel, Donnarumma ismét védett.

A második félidő elején Castagne kapott remek labdát, de kapásból nem sikerült pontosan eltalálnia, így a lövése elerülte a kaput. A 61. percben Gosens lövésébe Pasalic ért bele és a kapuban kötött ki a labda, majd két perccel később Ilicic a védelmet becsapva megszerezte a bergamóiak harmadik gólját. Tíz perccel később jött a negyedik: Ilicic hatalmas gólt szerzett, Donnarumma nem tudott hárítani (4-0).

A meccs hajrájában a csereként beálló Muriel is bevette Donnarumma kapuját, beállítva az 5-0-s végeredményt. A piros-feketék gyakorlatilag értékelhető kaput eltaláló lövés nélkül zárták a meccset. Ez volt a negyedik alkalom a Milan történetében, hogy a csapat legalább 5 góllal kikapott a Serie A-ban. Legutóbb 21 évvel ezelőtt, 1998 májusában történt hasonló a Roma ellen, akkor szintén 5-0-s vereség született.

ATALANTA – MILAN 5-0

Időpont: 2019.12.22. 12:30
Helyszín: Gewiss Stadium, Bergamo
Játékvezető: La Penna
Gólszerzők: Gomez (10.), Pasalic (61.), Ilicic (63., 72.), Muriel (84.)
Sárga lapok: Castagne, De Roon ill. Musacchio, Suso, Romagnoli, Kessié

KEZDŐCSAPATOK:

ATALANTA (3-4-2-1): Gollini; Toloi, Palomino, Djimsiti; Castagne, De Roon, Pasalic, Gosens (Hateboer 88.); Gomez (Freuler 88.), Malinovskyi; Ilicic (Muriel 80.).

Cserék: Sportiello, Rossi, Ibanez, Masiello, Barrow.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodríguez (Calabria 46.); Kessié, Bennacer, Bonaventura (Piatek 65.); Suso (Castillejo 85.), Rafael Leao, Calhanoglu.

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Caldara, Gabbia, Biglia, Krunić, Brescianini, Borini, Rebic.