Triplaeső Szófiában

Az angolok ellen hosszabbításban elszenvedett vereség után az írek ellen javított az U16-os fiúválogatott a Szófiában zajló B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon. Váradi Attila együttese egyetlen negyedet leszámítva uralta a mérkőzést.

Lakner Gábor Az U16-os fiúválogatott azokkal az írekkel találkozott a Szófiában zajló B divíziós kosárlabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, akik hozzájuk hasonlóan egy győzelemmel és egy vereséggel rendelkeztek.

Az első kosarat az írek szerezték, utána azonban a magyar csapat ragadta magához a kezdeményezést, és hétpontos előnyt harcolt ki (11-4). A fiúk megduplázták az előnyt a negyed végére (27-13), de a hajrában tíz pontra zárkózott fel az ellenfél.

U16 fiú magyar-angol 3

Váradi Attila tanítványai magabiztosan nyertek  •  Forrás: FIBA

A második szakasz első fele kiegyenlített játékot hozott, válogatottunk tartotta a tízpontos vezetést (37-27). Azt követően magukra találtak az írek, akik négy pontra közelítették meg a mieinket (39-35). A kisebb megingás miatt ötpontos előnnyel vonulhatott pihenőre a magyar csapat (46-41).

Térfélcsere után állva hagyta ellenfelét Váradi Attila együttese, Varga két duplát, Somogyi egy triplát emelt be, kisvártatva pedig újra tízpontosra hízott az előny (55-45). Ez egészen a negyed végéig meg is maradt, amikor Somogyi és Dancsecs is pontosan célzott a hárompontos vonalon túlról, így tizenhatra nőtt a különbség (68-52).

A záró negyedben az íreknek esélyük sem volt, a magyar csapat triplaesőt zúdított a kosárba, így folyamatosan távolodott ellenfelétől. Dancsecs trojkája után húsz ponttal vezetett a csapat (79-59), és végül huszonnéggyel, 90-66-ra győzött.

A magyar válogatott egy negyed kivételével uralta a játékot, és magabiztos győzelmet aratott. A vasárnap szünnap az Európa-bajnokságon, a fiúk hétfőn 15 órakor a csoportot veretlenül vezető Izrael ellen folytatják.