Tudósítás: Egy félidőnyi játékkal nyert a Kaposvár

Foci.jpgA tavasz két meglepetéscsapata mérte össze erejét Kaposvárott, így a nézők joggal reménykedhettek egy jó mérkőzésben. Változatos csatát láthatott a publikum, Prukner László tanítványai megérdemeltén gyűjtötték be a három pontot.

Labdarúgó Borsodi Liga, 26. forduló:
Kaposvár-REAC 3-1 (0-1)
Kaposvár, 3000 néző
Vezette: Solymosi (Kiss Z., Lémon O.)
Kaposvár: Milinte – Mező, Petrók, Zahorecz, Kovácsevics (Grúz, 9.). – Pintér, Maróti, Vasiljevic (Szakály D., 90.), Szakály P. (Bozsovics, 78.) – Oláh, Alves
REAC: Illyés – Dinka, Cseri, Pusztai, Sallai B (Makra, 46.). – Regedei, Somorjai, Polonkai, Tóth N. – Nyerges, Torma (Schranz 68.)
Gól: Oláh (53.), Vasziljevics (66., 69.) illetve Somorjai (16.)
Sárga lap: Maróti (54.), Bozsovics (81.), Pintér (82.), illetve Polonkai (47.), Schranz (74.), Makra (88.)

10. perc: Torma került ziccerbe, becsapta Milintét is, de a gólvonalon menteni tudott egy hazai védő.

16. perc: Somorjai osztott ki egy kötényt a csereként beálló Grúznak, majd 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. (0-1)

27. perc: Polonkai végezhetett el szabadrúgást kedvező pozícióból, de a lövés egy méterrel célt tévesztett.

53. perc: Oláh kapott remek labdát Szakálytól, előbb betört a tizenhatoson belülre, majd a bal felső sarokba lőtt. (1-1)

66. perc: Szépségdíjas találattal szerzett vezetést a Kaposvár. Alves csapott be három védőt a bal szélen, azután középre adott Oláhnak, aki sarokkal tálalt Vasziljevics elé, aki futtából kilőtte a bal alsó sarkot. (2-1)

69. perc: Vasziljevics előbb adott egy kötényt Cserinek, majd 13 méterről a kapu bal oldalába csavart. (3-1)

Az első félidőben jobban kezdett a vendégcsapat, és Somorjai révén előnyhöz is jutottak. Bár a Kaposvár egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet, nem sikerült kihasználniuk a kínálkozó lehetőségeiket, így hátrányban vonulhattak pihenőre.
A folytatásban már több szerencséje volt a hazai csapatnak, és sok szép akciójukból hármat is góllal tudtak befejezni, amelyekre már nem volt válasza a rákospalotai együttesnek, így magabiztos győzelmet arattak