U17-es Eb: győzelem Montenegró ellen – elődöntős válogatottunk

Három góllal volt jobb csapatunk az Eb negyeddöntőjében Montenegrónál.

Montenegró a horvátokat verte a negyeddöntőért, még a magyar csapat csoportelső lett, így tegnap nem kellett játszani, hiszen egyeneságon jutott el  legjobb nyolcig.

A mérkőzésen az első negyedben Szeghalmi lőtt egy óriási gólt, majd a második etapig semmi. Ekkor Milics egyenlített, majd erre jött három magyar gólt: Szeghalmi, Vígvári majd Gábor találata. Az utolsó bő egy percben Vujovics centerezett, ezzel pedig 4-2 volt ide a nagyszünetben.

A harmadik negyed csak a miénk volt, hiszen 2-0-ra megnyertük, így 6-2 volt ide. A záróakkordban Vujovics a montenegróiaknál kettőt is lőtt, de ez nem veszélyeztette a mieink győzelmét, a vége 7-4 lett.

Az elődöntőben Görögországgal találkozunk szombaton 18.30-tól.

U17-es Eb, negyeddöntő:

Montenegró – Magyarország 4-7 (0-1, 2-3, 0-2, 2-1)
Gólszerzők: Vujovics 3, Milics 1 ill. Szeghalmi 2, Vígvári 2, Gábor 1, Várkonyi 1, Szabó 1

9-12. helyért:

Hollandia-Horvátország 7-14

Málta-Grúzia 4-7