U18-as vb: Fontos győzelmet aratott a magyar válogatott

u18asvbpodgorica01

A podgoricai ifi vb-n a magyar válogatott győzelemmel zárta a csoportkört. A Horkai-csapat az olaszokat múlta felül parádés hajrával.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hol mi, hol pedig az olaszok vezettek. Burián nyitotta a gólok sorát, majd Navara egalizált, 1-1. A hajrában 2-2 állt az eredményjelzőn, mikor az olaszok tehetsége, Manzi előnyből villant, majd Nagy révén egállal mehettünk pihenni, 3-3. A második nyolc percben 4-4 után zsinórban két gól is érkezett az olasz kapuba, előbb Vadovics majd Nagy terhelte Nicosia kapuját. Előnyünket pedig sikerült a nagyszünetig megtartani, 7-5.

A fordulás után rögtön Teleki találatával már három volt közte. Sőt, Vadovics góljával már néggyel ment a csapat. A hajrára azonban visszajött az olasz válogatott. Vadovics kiállítását követően időt kért Pesci mester, a fórt pedig Di Martire értékesítette, így egyre olvadta az előny, 8-9. Bő két perccel a harmadik negyed vége előtt már egál volt, mikor Horkai időt kért. Ezek után pedig Nagy zúdított a kapuba, 9-10. A záróakkord elején már kétgólosra hízott az előny, Burián mattolta az olasz hálóőrt. Hamar jött azonban a talján válasz, Navara használt ki egy fórt. Két perccel a vége előtt 13-12 volt ide, mikor Horkai időt kért, fórban támadhatott a csapat, szépen adogattuk körbe, majd Nagy zúdított a hálóba, 12-14. Az utolsó percekben még Kósa duplájára érkezett Manzi gólja, így 16-13 lett a vége.

A győzelemmel a csoport élére ugrott a válogatott, de a Montenegró-Brazília mérkőzés még hátra van holnap a gruppettóban. Tekintve, hogy mi és az olasz válogatott is magabiztosan verte a brazilt, így vélhetően a csoport második helyén fog végezni az együttes.

Ifi Vb (Podgorica)

Olaszország – Magyarország 13-16 ( 3-3, 2-4, 5-4, 3-5)
Gólszerzők: Di Martire 5, Navara 4, Manzi 2, Guidi 1, Maccioni 1 ill. Nagy 5, Burián 4, Vadovics 3, Kósa 2, Teleki 2