U18-as vb: Japán kipipálva, jöhet Görögország

u18asvbpodgorica04

Négygólos győzelmet aratott U18-as válogatottunk Japán ellen. A srácok a sikerrel ott vannak a negyeddöntőben, ahol a jól ismert görögökkel találkoznak.

Már a negyeddöntőben (Fotó: wpolo/facebook archív)

Nehezen lendült játékba a csapat, hiszen az első negyed végén még Japán vezetett egy góllal. A második nyolc percben azonban megfordította a válogatott a meccset, Sugár góljával már 7-6-ra vezetett a nagyszünetben. A harmadik nyolc perc hajrájában Nagy majd Fekete találataira a másik oldalon nem érkezett válasz, így megnyugtató, 11-8-al várhatta a Horkai-csapat az utolsó negyedet. A záróakkordban még egy gólt közétett a csapat, bár Nagy találatával már hét is volt közte, végül 15-11 lett a vége.

A holnapi negyeddöntőben Görögország következik. Érdekesség, hogy a tavalyi bakui Európa Játékokon ugyanígy a legjobb nyolc között futott össze a két csapat, akkor végül ötméteresekkel maradunk alúl.

U18-as vb, a negyeddöntőbe jutásért:

Magyarország–Japán 15–11 (3–4, 4–2, 4–2, 4–3)
Gólszerzők: Vadovics 4, Nagy Á. 3, Kósa 2, Fekete G. 2, Burián 2, Zerinváry 1, Sugár 1, ill. Suzuki 4, Koppu 3, Inaba 2, Tanaka 1, Nitta 1