U18-as Vb: Magabiztos győzelem Brazília ellen

u18asvbpodgorica02

Nem jelentett gondot Brazília legyőzése a podgoricai vb-n. A magyar válogatott az elejétől kezdve dominált a meccsen és a végén könnyedén győzött.

Győzelem Brazília ellen. (Fotó: wpolo.me/facebook archív)

A tegnapi kétgólos montenegrói vereség után ma Brazíliával mérkőzött meg a csapat az U18-as vb-n.

A találkozó első negyedében 2-2-ig tudta tartani ellenfelünk a lépést, aztán Vadovics duplájára nem érkezett válasz, 4-2. A második nyolc percben folytatódott a magyar fölény, a nagyszünet előtt már 10-3 volt az eredmény Teleki találatával, majd az utolsó percben még egy-egy gól született, így 11-4-el mehettek pihenni a csapatok.

A fordulás után is potyogtak a gólok. Tizenhárom találat is esett. A braziloknál Rafael Real elemében volt, nálunk pedig Burián Gergő, így 18-10 állt az eredményjelzőn a záróakkord előtt. Az utolsó negyed hajrájában Sugár góljával már tíz volt közte, végül közte kilenc lett a vége. Holnap Olaszország ellen ugranak vízbe a fiúk 18.20 perctől.

U18-as Vb, a hétfői játéknap eredményei:

Magyarország-Brazília 23-14 (4-2, 7-2, 7-6, 5-4)
Gólszerzők: Vadovics 5, Teleki 4, Burián 4, Baksa 3, Kardos 2, Sugár 2, Lukács 1, Fekete 1, Nagy 1 ill. Real 10, Silva 2, Stellet 2