U19-es Eb: Olaszországot is kipipáltuk a csoportrangadón

IMG_6218

Egy izgalmas meccsen egyetlen góllal győzött Tóth Kálmán csapata az U19-es Eb-n.

IMG_6218

Fotó: Nagy Olívia / Archív

Az első és a második negyedben is mi szereztünk vezetést, de mindkétszer az olasz gárda egalizálni tudott, így 2-2-vel fordulhattunk. A harmadik nyolc percben Spione révén a taljánok ragadták magukhoz a vezetést, de erre háromszor is válaszolni tudtunk: Mijics, Kósa és Gál találataival már 5-3-ra mentünk. Az utolsó nyolc perc előtt azonban jött Tozzi, 5-4. A záróakkordban ismét kétgólosra hízott az előnyünk, végül Mezzarobba a negyed derekán beállította a 7-6-os eredményt.

A holnapi franciák ellen zárjuk a csoportot, ha ott is győzünk elsők vagyunk, és a negyeddöntőben jutottunk rögtön.

U19-es Eb, második nap:

Magyarország – Olaszország 7-6 (1-1, 1-1, 3-2, 2-2)
Gólszerzők: Bóbis 2, Magyar 1, Gál 1, Fekete 1, Mijics 1, Kósa 1 ill. Guidi 2, De Robertis 1, Mezzaroba 1, Tozzi 1, Spione 1