U19-es elitkör: A Juventus kapusa volt a mieink legjobbja – megmaradt az esélyünk a Eb-re

Izraeli fölénnyel telt az első félidő. A 13. percben a vendégeké volt az első helyzet: Lugassy lőtt mellé 11 méterről. A 32. percben Németh 20 méteres löketét fogta a kapus. A 40. percben Lugassy lőtt keményen 12 méterről, Senkó szépen védett. Az első félidőben többet volt az ellenfélnél a labda és kapura is veszélyesebben futballozott.

A második félidő elején Madmon távoli löketét a lécre tolta Senkó. Nem sokkal később Horváth Rajmund tekert mellé éles szögből.

Az 53. percben Ibrahim közeli lövését lábbal védte Senkó. A 69. percben a csereként beállt Vancsa egy szép csel után 21 méterről lőtt, de a kapus hárított.

A 72. percben Németh mindenkit meglepett: éles szögből elvégzett szabadrúgása a lécen csattant. Három perccel később megint Madmon próbálkozott távolról, de Senkó megint a helyén volt. Nem sokkal később Kerezsi lövése  után Gliklich megfogta a labdát. A 84. percben ismét Kerezsi volt aktív, de egy kicsivel mellé emelt, így maradt a 0-0.

A mieink szombaton azzal a Skóciával játszanak, amely 2-1-re legyőzte Törökországot.

Magyarország U19 – Izrael U19 0-0

Magyarország U19: Senkó – Szujó, Csinger, Debreceni – Kovács (Gera 82.), Sztojka (Lucas 56.), Horváth A., Kerezsi – Horváth R. (Vancsa 56.), Németh (Bényei 72.), Biben (Benczenleitner, 72.)