Újabb diákolimpikont avatott Óbuda

OK-2-300x225Amíg a Gankaku Sportegyesület utánpótlás versenyzői, az Aquincum SE által szervezett VII. Óbuda Kupán bizonyították rátermettségüket, az egyesület magyar válogatott versenyzői nemzetközi porondon és a Diákolimpián öregbítették lakhelyük, iskoláik, és persze egyesületük hírnevét.

Az utánpótlások 13 indulója, összesen 17 érmet szerzett. Ebből: 3 arany, 8  ezüst, és 6 bronz.

2015. november 07-én került megrendezésre – immáron 20. alkalommal – a WKF Karate Diákolimpia, a Szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnokban. A Gankaku SE-t és Óbudát 4 fő képviselte. Közülük kettőnek sikerült dobogóra állni:

Krammer Krisztián, stílus Európa Bajnok, Óbudai “Jó Tanuló, Jó Sportoló” ösztöndíjas versenyző, az Óbudai Harrer Pál Általános Iskola képviseletében, Kadet (14-15 éves) fiú –57 kg küzdelem kategóriában ért el 3. helyezést. Krisztiánnak remek nyitás után (8:0) a döntőbe jutás nem volt sikeres, de bronzmérkőzését magas fölénnyel nyerte.

Szabó Levente, négyszeres stílus Európa Bajnok, valamint Európa Bajnoki dobogós versenyző, a szintén óbudai, Bláthy Ottó Titusz Informatikai Szakközépiskola tanulója, Junior (16-17 éves) fiú –68 kg küzdelem kategóriában, minden mérkőzésén kiegyensúlyozott, remek teljesítményt nyújtva méltán állhatott fel a dobogó legfelső fokára!