Újabb vereség, Belotti megfordította a mérkőzést a Torino javára

A Milan az első játékrészben Krzysztof Piatek góljával szerzett vezetést, azonban a második játékrészben elszórakozta az egygólos előnyt és Andrea Belotti néhány perc alatt megfordította a meccset. A piros-feketéknek öt forduló leforgása alatt ez volt a harmadik vereségük.

Giampaolo három helyen változtatott az Inter elleni kezdőcsapathoz képest: Calabria eltiltásából visszatért, a védelem bal oldalán Theo Hernández kapott lehetőséget és Biglia helyett Bennacer kezdett a középpályán.

A mérkőzés első gólszerzési lehetősége a 8. percben Calhanoglu nevéhez fűződött szabadrúgásból, de a labda nem sokkal elkerülte Sirigu kapuját. A 17. percben a játékvezető tizenegyest ítélt a vendégek javára, miután De Silvestri a tizenhatoson belül szabálytalankodott Rafael Leaóval szemben. A büntetőt Piatek végezte el és nem hibázott, így a Milan bő negyedóra után megszerezte a vezetést a mérkőzésen (0-1).

A 22. percben Suso középre tett labdáját Rafael Leao fejelte kapura, ám Sirigu odaért és óriási bravúrral a kapu fölé tolta a labdát. Egy percre rá Calhanoglu próbálkozott távolról és ismét Sirigunak kellett hárítania a bal oldalra tartó lövést.

A Torino meglehetősen agresszív játékkal próbálkozott és bő 30 perc alatt 3 sárga lapot is felmutatott Guida a hazaiaknak. A 37. percben Suso távoli lövéssel kísérletezett, ám a lövése messzire elkerülte a kaput.

Az első félidő hajrájában egy szöglet után Piatek fejelt a kapu felé, de nem okozott veszélyt Sirigu kapujára. A hosszabbítás utolsó percében Donnarumma rosszul jött ki egy indításra és Belotti közel került az egyenlítéshez, ám az üres kapu fölé bombázott. Az első félidőt egygólos Milan-előnnyel fújta le a játékvezető, a Torónak 45 perc alatt egyetlen kapura lövési kísérlete volt.

A második félidő elején Aina próbálkozott lövéssel, de Donnarumma szögletre ütötte a labdát. Az 54. percben Romagnoli váratlant húzva megindult egy támadással és a középre tett labdáját a teljesen üresen érkező Piatek a kapu mellé lőtte.

A 60. minutumban hatalmas Torino-helyzet maradt ki: Zaza próbálkozott, de a Milan védelme állta a sarat. Giampaolo változtatásra szánta el magát, Leao helyére Jack Bonaventura érkezett csereként. Az olasz középpályás 11 hónap után játszott újra tétmérkőzést.

A 70. percben egy szabadrúgást követően Berenguer veszélyesen ívelte be a labdát, de Romagnoli jó helyen volt és kifejelte. Két perccel később egy ellentámadásból Belotti egyenlített, Donnarumma csak beleérni tudott, de a labda a kapuba vágódott (1-1). Közben Guida sportszerűtlenség miatt kiállította a cserepadon ülő Pepe Reinát.

Négy perccel az egyenlítő gól után Zaza lövését még védeni tudta Donnarumma, azonban a kipattanót Belotti látványos mozdulattal a kapuba vágta (2-1). Mindössze négy perc leforgása alatt megfordította a mérkőzést a Torino.

A hosszabbításban Kessié egyenlíthetett volna, de óriási helyzetben a kapu fölé bombázott. A játékvezető les miatt kifelé ítélt szabadrúgást, de a visszajátszások alapján egyértelmű, hogy szabályos gól született volna, ha Kessié a kapuba lő. A 95. percben Zaza 100 százalékos ziccerben vezette rá Donnarummára a labdát, amikor elcsúszott és kimaradt a helyzet. Ellentámadásból jött a Milan, a jobb oldalról Suso ívelt középre, azonban Piatek fejesét Sirigu elképesztő bravúrral hárította. A játékvezető lefújta az összecsapást, a Torino otthon tartotta a 3 pontot és a Milan sorozatban második vereségét szenvedte el.

TORINO – MILAN 2-1

Időpont: 2019.09.26. 21:00
Helyszín: Stadio Olimpico Grande Torino, Torino
Játékvezető: Guida
Gólszerző: Piatek (17.) ill. Belotti (72., 76.)
Sárga lapok: Lyanco, Zaza, Belotti, Aina ill. Bennacer, Hernández, Romagnoli, Donnarumma, Musacchio
Piros lap: Reina (73.)

KEZDŐCSAPATOK:

TORINO (3-4-1-2): Sirigu; Izzo, Lyanco (Ansaldi 57.), Bremer; De Silvestri, Baselli, Rincon, Aina (Djidji 83.); Verdi (Berenguer 66.); Belotti, Zaza.

Cserék: Ujkani, Rosati, Iago Falque, Bonifazi, Edera, Millico, Meite, Nkoulu, Laxalt.

MILAN (4-3-1-2): G. Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Theo Hernández; Kessie, Bennacer (Rebic 78.), Calhanoglu; Suso; Piatek, Rafael Leao (Bonaventura 65.).

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Castillejo, Borini, Conti, Biglia, Krunic, Duarte, Gabbia, Rodriguez.