Újoncok rangadója

Az Őrzők a Darazsakkal mérkőznek meg a TD Store Divízió II-ben.

Egy mérkőzés lesz ezen a hétvégén a harmadosztályban, ám az egy kiélezett csatát hozhat. A szezon előtt sokan azt mondhatták, hogy a CFS Guardians esélyesebb lehet, mint a Kaposvár Hornets az egymás elleni párharcban. Azonban az eddigi eredmények alapján minden bizonnyal jobban meg kell dolgozniuk a sikerért a csongrádiaknak.

58378196_2114264705323663_947954240628719616_o

Az Őrzők a rájátszást érő negyedik pozícióban vannak 2-1-es mutatójukkal, és a teljesítményükkel rá is szolgáltak arra, hogy itt foglaljanak helyet. A jó rajt után a Renegades ellen becsúszott egy vereség, ám azon a találkozón sem játszottak megilletődötten. A Diósd Saints ellen már egy kicsit nehézkesen, de 20-0-ra azért tudtak nyerni. Viszont a Guardians mellett szól, hogy nincs kiemelkedő személyiség, aki mindig hátán vinné a csapatot, hanem mindig más ember az, aki fontos megmozdulásokkal tudja segíteni együttesét.

Hornets_Rebels_20190421141904_ETI_3945

A Kaposvár Hornets teljesítménye viszont kellemes meglepetésnek bizonyult eddig. A bajnokságban összehozott 1-3-as mutatójuk ne tévesszen meg senkit, mert négyből három meccsük egy labdabirtoklásnyi különbségű volt. Egyedül a Tatabánya Mustangs-tól szenvedtek nagyobb arányú vereséget (46-12). A legutóbbi találkozójukon is mindössze 15-14-re kaptak ki a bajnoki címre is esélyes Rebels Oldboys-tól. Így a Darazsak bármikor odaszúrhatnak esélyesebbnek vélt ellenfelüknek. Még idegenben is.

Fotók: Galovtsik Gábor, Váradi-Király Fotó

CFS Guardians – Kaposvár Hornets
Időpont: május 19. (vasárnap), 15.00
Helyszín: Felső Tisza-parti Stadion, Center pálya (Szeged, Felső Tisza-parti utca 1-3.)
Belépő: ingyenes