Március 22-én a félévi vizsgáin túljutó Babos Tímea számára újra elkezdődik a körforgás, a Felix Promotionnel együttműködő legnagyobb magyar tehetség a Jerseyben kezdődő 25 ezer dolláros felnőttversenyen indul – köszönhetően a tavalyi remek junior eredményeinek.
Hogyan fogadták az angliai Gossling Akadémián az ausztráliai sikereidet, az egyesbeli negyeddöntőt, illetve a párosbeli finálét?
Természetesen nagyon örültek neki, nem kis siker a nyolc közé jutás, még ha előzetesen jobbat is szerettem volna. És persze ott volt a párosdöntő is, Grand Slamen nem egyszerű eljutni idáig! Ausztráliából előbb egy napot eltöltöttem az akadémián, hogy találkozhassak mindenkivel, aki onnan drukkolt nekem. Jó érzés, hogy olyan csapat van körülöttem, akik ennyire szorítanak értem, és ennyit próbálnak segíteni.
Mennyiben mások az ausztrál körülmények, mint az európaiak?
Amikor megérkeztünk Ausztráliába, egyből megdőlt egy százéves melegrekord… Este tízkor 39 fokot mértek… A következő napokban maradt az elképesztő meleg, ami annyit jelent, hogy ha a napon 40 fok volt, akkor a pályán 50 is lehetett. Így nem könnyű játszani, sőt, erre felkészülni is nehéz, de azért próbáltuk a legjobbat kihozni. Egyébként nagyon élveztem kint mindent, sokan szeretik a sportot, sok néző van a versenyeken, ami inspirálja a játékosokat.
Mennyire nehéz a tanulásról átállni a teniszre?
Inkább fordítva kérdezném: mennyire nehéz a teniszről átállni a tanulásra? Nem könnyű. Az iskolában jól kell teljesíteni, és persze a pályán is a száz százalék a cél. Szerencsére jól megállom a helyem, nincs okom panaszra.
Itthon erőnléti edzéseket végeztél, kint mire figyeltetek?
Részben folytattuk az itthon elkezdett munkát, és az erőnlétemet javítottuk, de már a tenisz, a játék is nagy hangsúlyt kapott. Tudjuk, miben kell fejlődnöm, az apró hibákat javítani kell, úgyhogy még bőven van tennivalóm.
Mivel lennél elégedett Jerseyben?
Nagyon erős a mezőny, aki utolsóként alanyi jogon felfért a főtáblára, csaknem háromszáz hellyel van előttem a világranglistán. Szabadkártyával indulok, előre nem szeretek eredményt mondani, a legfontosabb, hogy jól játsszak, folyamatosan javuljak, akkor a siker sem marad el.
Figyelnek már rád a felnőttek között?
Még nem játszottam annyi versenyen, hogy ismerjenek a felnőttek, de akik velem együtt jártak versenyekre, azok ismerhetnek. A nagy tornák azért még elég messze vannak tőlem, de remélem, hamarosan azért odaérek.
Mi az, amit a felnőttek között másképp kell csinálnod, mint a junioroknál?
Mindenféleképpen stabilabbnak kell lennem, mind fejben, mind játékban. Oda kell figyelnem a kiegyensúlyozottságra is, mert az ellenfeleim többnyire tapasztaltabbak, rutinosabbak nálam. Nem engedhetem meg magamnak a kisebb hullámvölgyeket, a jobbak ezt azonnal kihasználják.
Zavar, ha jelentős a korkülönbség közted és ellenfeled között?
Nem. Nem is mindig előny, ha valaki sokkal idősebb a másiknál. A rutin sokszor döntő, de élvezem, ha megmutathatom a nálam idősebbeknek, mit tudunk mi, fiatalok.