Universiade: Fájó utolsó negyed

Szolnok, 2017. január 6.
MTI Fotó: Bugány János

Az utolsó negyedig jól tartotta magát Universiade válogatottunk a szerbek ellen, aztán…

Szolnok, 2017. január 6. Märcz Tamás, a férfi vízilabda-válogatott új szövetségi kapitánya beszél játékosaihoz a csapat edzésén a szolnoki Vízilabda Arénában 2017. január 6-án. MTI Fotó: Bugány János

MTI Fotó: Bugány János (archav)

A harmadik negyed végén még győzelemre állt a magyar válogatott Szerbia ellen az Universiadén, ezek után szétesett a védekezésünk és 1-6-os záróetappal sima lett a vége.

Az utolsó csoportmeccsünket holnap játssza a válogatott.

Universiade: (Tajvan)

C-csoport, 2. forduló:

Magyarország–Szerbia 4–8 (1–1, 0–1, 2–0, 1–6)
Gólszerzők: Gyárfás, Jansik Sz., Kovács Gergő, Lőrincz, ill. Szubotics 3, Sztojanovics 2, Vaszics, Randjelovics, Drasovics

Märcz Tamás: „Bár a csoportelsőség volt a tétje a mérkőzésnek mégsem volt olyan jelentősége, mint egy FINA tornán. A szerbek és mi is tudtuk, hogy vissza fogjuk kapni egymást a nyolc között, ennek ellenére őszinte és kemény mérkőzést játszottunk, ahol senki sem akart tartalékolni. Három negyedig nagyon pontos volt a védekezésünk, nagyon jól semlegesítettük, és távol tartottuk a kapunktól a szerb centereket. A negyedik negyedben 3–3 nál még inkább lépéselőnybe kerülhettünk volna, hiszen büntetőt lőhettünk, de nem lett gól belőle, ahogy korábban egy másik büntetőt is elhibáztunk a meccsen. A negyedik negyedben szétesett a védekezés, rosszul zártunk vissza a támadásainkból, nem úgy ahogy megbeszéltük, és kilyukasztottak minket. Nehéz mérkőzésünk lesz a szerbekkel a negyeddöntőben akik 3 játékosukat is elhozták az első csapatból, közülük ketten olimpiai bajnokok, mégis azt mondom, hogy tudunk a mainál jobban is játszani, és taktikailag is maradt a csapatban amihez nyúlhatunk majd. Lejátszuk a soron következő, várhatóan könnyű kèt mérkőzésünket, és felkészülünk maximálisan a következő szerbek elleni meccsre, kielemezve mind magunkat, mind őket- fejezte be a kapitány a waterpolo.hu-nak.