A Telekom támogatottjai vitték a prímet 2011-ben. Az év vége közeledtével nem csak a sportvezetők és a sportolók, hanem a hazai sportélet támogatói is mérleget készítenek, hogy megtudják: mi minden valósult meg – és mi nem – a közös terveikből.
Ami a Magyar Olimpiai Bizottságot, két tartósan sikeres sportágat, illetve annak szövetségét, emellett a nagy bajnokok egész sorát felvonultató Domino Honvéd kajak-kenu szakosztályát, az MKB Veszprém kézilabda csapatát és ezen felül még két sportági világnagyságot is pártfogoló Magyar Telekomot illeti, a nagy cég a sport lelkes és megbízható szponzoraként is sikeres esztendőre tekinthet vissza. Tekintettel arra, hogy ezek a támogatások közvetve és közvetlenül mind az olimpia felkészülést is szolgálják, a Telekom nagy érdeklődéssel várja a londoni olimpiát és a maga eszközeivel továbbra is minden segítséget megad a nagy vizsga előtt álló sportolóknak és felkészítőiknek.
A támogató szempontjából is derűlátásra adhat okot, hogy 2011-ben éppen az a két „húzó” sportágunk vitte a prímet és gyűjtötte a legnagyobb sikerrel az olimpiai kvótákat, illetve a nyári játékok műsorán szereplő versenyszámokban a pontot érő helyeket, amelyek a Telekom szponzorálását élvezik.
A két nagy párharcából idén a Magyar Úszó Szövetség (főtámogatója a Telekom) került ki győztesen, amely élversenyzőinek és reménységeinek köszönhetően 24 olimpiai pontot gyűjtött össze, szemben a Magyar Kajak-kenu Szövetség (amelynek a Telekom kiemelt támogatója) 23 pontos „termésével”. Egy másik összesítés is az úszóknak kedvez, akik jelenleg 19 londoni kvótát számolhatnak, miközben a kajakozók és kenuzók a szegedi világbajnokságon – első nekifutásra – 14-et foglaltak le.
A tárgyilagosság kedvéért azonban a két sportág eltérő versenyszabályairól, illetve a kvóta- és pontszerzési lehetőségek nem csekély különbözőségéről is szót kell ejteni. Az olimpia program „nagyágyújának” számító úszósport idei világbajnokságán Sanghajban 181 (!) nemzet 2220 sportolója mérte össze az erejét és az egyéni versenyszámokban minden ország két-két sportolót indíthatott.
Ezzel szemben Szegeden, a kajak-kenu olimpiai kvalifikációs világbajnokságán 88 ország képviseletében 990 versenyző szállt vízre, és a nemzeti szövetségek minden egyes számban csak egy-egy hajót nevezhettek, úgy az egyesben, mint a kettesben és négyesben is.
Ezek után pedig a két hazai sikersportág idei dicsőséglistája:
Úszás:
Világbajnokság: egy arany és négy bronzérem, amely az éremtáblán a 14. helyet jelentette Magyarország számára.
Universiadé: Cseh László egymaga három aranyérmet szerzett meg.
Ifjúsági Európa-bajnokság: 2 arany, 4 ezüst és 2 bronzéremŰ
Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál: 3 arany, 2 ezüst és 7 bronzérem
Rövid pályás Európa-bajnokság: 4 arany, 3 ezüst és 5 bronzérem, amelyek közül Cseh László, akinek főtámogatója a Telekom, egymaga 3 aranyat és egy bronzot gyűjtött be.
Megszerzett olimpiai kvóták száma: 19
Kajak-kenu:
Olimpia Kvalifikációs Világbajnokság: 6 arany, 1 ezüst és 3 bronzérem, a nemzetek pontversenyében első, az éremtáblán második helyezés
Parakenu VB: 1 – 1 arany és bronzérem
Európa-bajnokság: 6 arany, 3 ezüst és 2 bronzérem
Ifjúsági világbajnokság: 5 arany, 6 ezüst és 5 bronzérem
Ifjúsági és U23 Európa-bajnokság: 4 arany, 3 ezüst és 6 bronzérem
Ifjúsági és U23 maratoni VB: 3 arany, 2 ezüst és 5 bronzérem
Maratoni világbajnokság: 3 arany, 2 ezüst és 2 bronzérem
Maratoni Európa-bajnokság: 4 arany, 3 ezüst és 3 bronzérem
(Külön kategóriába tartozik az Olimpiai Reménységek Versenye, ahol a magyarok 26 arany-, 23 ezüst- és 20 bronzérmet gyűjtöttek. Ezeket is beszámítva a sportág idén 148 érmet gyűjtött a nagy nemzetközi eseményeken!)
Megszerzett olimpiai kvóták száma: 14
A magyar kajak-kenu sport kiemelkedően sikeres műhelyének számító Domino Honvéd szakosztálya, amelynek a Telekom névadó támogatója, idén is kitett magáért, versenyzői a VB-n és az Európa-bajnokságon is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Íme, ennek bizonyítéka:
VB:
Kozák Danuta 2 arany- és 1 ezüstérem
Kovács Katalin 2 aranyérem
Csipes Tamara 2 aranyérem
Szabó Gabriella 1 aranyérem
Pál Bence parakenuzó 1 bronzérem
EB:
Kovács Katalin 3 aranyérem
Kozák Danuta 2 arany- és 1 ezüstérem
Szabó Gabriella 1 arany- és 1 ezüstérem
Csipes Tamara 1 aranyérem
A Telekom kiemelt támogatóként áll az MKB Veszprém kézilabda csapata mellett, amely továbbra is a legtöbb játékost adja a magyar válogatottnak. A Mocsai Lajos vezette együttes jelenleg a magyar bajnokság éllovasa, azonos pontszámmal az utána következő Pick Szegeddel. A veszprémiek a Bajnokok Ligájának „B” selejtező csoportjában eddig ötször győztek és kétszer kaptak ki, 10 pontjukkal a második helyen állnak a spanyol BM Atletico Madrid mögött.
Végül, de nem utolsósorban: a Telekom és elődei immár 18. esztendeje támogatják a Magyar Olimpiai Bizottságot és az olimpiai játékokra készülő sportolókat. Az Arany Fokozatú Főtámogató büszke lehet arra, hogy eddig 81 olimpiai kvótát sikerült megszerezni és bízik abban, hogy jövőre jelentősen emelkedik a londoni résztvevőink száma, akiknek szereplését Londonban siker koronázza.