Út az óvodákba

A hazai kézilabda-szövetség igyekszik a sportág minden korosztályában jelen lenni. A törekvés jegyében szerződést kötött az Ovi-Foci Közhasznú Alapítvánnyal, ezáltal is hivatalossá téve szerepét az óvodai kézilabda kezdeményezésében.

UP-info  A 2011 óta országszerte egyre több helyen létesülő óvodai sportpályák számos sportágra, így kézilabdázásra is alkalmasak, és azok révén mind több iskola előtt álló gyermek ismerkedhet meg a sportággal. Az Ovi-Foci Közhasznú Alapítvány a megépülő pályákhoz biztosított képzéssel és oktatási anyaggal együtt teljes programot valósít meg az óvodákban, amelynek a lényege az intézményi kereteken belül történő sportágspecifikus testnevelés. A kezdeményezésnek Tóth Tímea és a szövetség révén immár a kézilabdázás is része.

ovikezilabda_mksz

Dr. Molnár Andrea, Novák András és Tóth Tímea – szerződés köttetett  •  Fotó: MKSZ

– Igyekszünk a sportág teljes spektrumában aktívan jelen lenni, így egy héttel a szenior Európa-bajnoki aranyak és néhány nappal a női válogatott Eb-selejtezőkön aratott győzelmei után a legkisebbek kerültek a fókuszba – emelte ki Novák András, aki a szövetség részéről szignózta a megállapodást. – A „Kézilabda az iskolában”-program sikere mutatja, hogy jó úton járunk, remélem, a közeljövőben hasonlóan intézményesített rendszer révén mind több óvodást is megnyerhetünk sportágunknak.

Az alapítvány elnöke, dr. Molnár Andrea elmondta, régóta céljuk, hogy a labdarúgás mellett más sportágakkal, így a kézilabdával is megismertessék az óvodásokat. Örömükre szolgál, hogy a látvány-csapatsportágak közül másodikként a kézilabda vállalt szerepet. Hozzátette azt is, hogy sokat várnak az ovi-kézitől, Tóth Tímea pedig rendkívül népszerű nagykövetként és és az ovi-kézi arcaként tovább népszerűsíti a játékot a legkisebbek között.

– Elköteleztem magam az ovi-kézi mellett, ötven pályán indítottuk el a programot, együttműködünk a „Kézilabda az iskolában”-programmal, elkészült az oktatókönyvünk is – mondta a világbajnoki ezüstérmes játékos. – Óvodapedagógusokat képzek, a cél, hogy a gyerekeket játékos módon ismertessük meg a kézilabdázással, kidobó-játékok, sorversenyek, kapura dobások által. Gyakran én is beszállok kapusként, és a gyerekek nekem lőnek kapura. A cél a mozgásfejlesztés, hogy a sportra neveljük az ovisokat. Nagyon lelkesek az óvónők is, remélem, hogy sikeres programot indítottunk útjára.

Forrás: www.utanpotlassport.hu – RSS