Utánpótlás: Nagy meccseket nyert meg az UVSE

215_Csapatok_fiú_Ifi

Idegenben győztek a lilák, méghozzá háromszor is az Eger otthonában.

Az UVSE ifi csapata (is) nagy meccset húzott be (Fotó: uvse.hu)

Az Országos Utánpótlás Bajnokság 1. fordulójából pótolták az Eger-UVSE mérkőzéseket. A két csapat találkozóinak mindig presztizsértéke van és rejt magában izgalmakat is, ez most sem volt másként.

A legizgalmasabb az ifi összecsapás volt. Itt egy pont volt a két csapat között a tabellán a különbség, de a lilák két meccsel kevesebbet játszottak. A mérkőzésen az Ob I-ben is pólózó Szatmári vezérletével szinte végig a vendégek vezettek. A záróakkord derekán Szalai egy akcióból az Egerhez ragadta a vezetést, majd egészen a hajráig nem született gól, amikor is Sélley volt eredményes egy megúszásból, 13-13. Az utolsó másfél percben Kibédi már az UVSE-hez ragadt a vezetést, de jött Magyar Márton és beállította a 14-14-es eredményt, így jöhettek az ötméteresek. A “hirtelenhalálba”, előbb Mata majd Korbács is hibázott, így a tizennegyedik büntető döntött, amikor a hazaiaktól Nagyváradi lövését védte az UVSE kapusa, így 20-19-re nyertek a vendégek. Győzelmével a lilák feljöttek a második helyre, a listavezető KSI hét ponttal előzi meg őket, igaz még mindig egy meccsel kevesebbet játszottak.

A serdülőknél is egy gól döntött, itt “már” a rendes játékidőben, míg a legfiatalabbaknál két gól volt a különbség. Mindhárom bajnokságban előkelő helyen áll az UVSE, hiszen az ifiknél és a serdülőknél a második, míg a gyermek bajnokságban a harmadik pozícióban áll.

Országos ifi bajnokság, 1. forduló (pótolt mérkőzések):

ZF Eger – UVSE 19-20 (4-4, 2-3, 4-3, 4-4, 5-6)
Gólszerzők: Magyar 5, Szalai 4, Mata 3, Nagyváradi 3.,Benkő 1, Korózs 1, Fejes 1, Kraxotin 1 ill. Szatmári 9, Sélley 3, Vadovics 3, Baksa 2, Kibédi 1, Korbács 1, Balli 1

ZF-Eger – UVSE 5-6 (2-1, 0-1, 1-2, 2-2)
Gólszerzők: Magyar 2, Antal 2, Korózs 1 ill. Baksa 2, Busa 1, Kupferschmidt 1, Aranyi 1, Dala 1

ZF-Eger – UVSE 6-8 (0-2, 1-2, 1-4, 4-0)
Gólszerzők: Sári 2, Szőke 1, Szőke 1, Sík 1, Kompos 1 ill. Sziládi 3, Szieben 2, Aranyi 1, Pardi 1, Vadovics 1

Gól/Büntetődobás: 0/0 ill. 0/0
Gól/Emberelőnyből: 1/6 ill. 2/6