Utánpótlás versenyzőink is remekeltek a hétvégén

Kormány Sport

A héten a magyar szempontból sikeres Európa Játékok lekötötték a sportszeretők figyelmét, ám nem feledkezhetünk meg utánpótláskorú versenyzőinkről sem, akik szintén remekül szerepeltek a hétvégi világ- és kontinensviadalokon. Összefoglalónk következik.

Balázs Krisztián bronzérmet szerzett nyújtón a Győrben rendezett első junior tornász-világbajnokság zárónapján. A szer fináléját az ukrán Nazar Csepurnij nyerte 13.700 ponttal, az orosz Ivan Gerget 13.600-zal lett második, míg Balázs 13.400-zal a harmadik. A ferencvárosi versenyző korláton is finalista volt, ott ötödikként zárt.

A fiú- és a leányválogatott egyaránt ezüstérmet szerzett a lengyelországi Stare Jablonkiban rendezett U17-es strandkézilabda Európa-bajnokságon. Mind a két együttes nagyon közel állt a végső sikerhez, ám a fiúk mezőnyében a horvátok, a leányoknál a spanyolok vihették haza a trófeát.

Az ifjabb Módos Csaba vezette serdülő kötöttfogású válogatott egy-egy ezüst- és bronzéremmel zárta Krakkóban a korosztályos Európa-bajnokságot; Borosi Henrik (85 kg) második lett, míg Takács Zsolt (52 kg) a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Parádésan kezdődött csütörtökön a magyar válogatottnak a lengyelországi Varsóban zajló ifjúsági cselgáncs Európa-bajnokság. A nyitó napon Mamira Luca (40 kg) és Farkas Bence (55 kg) is a második helyig menetelt. A következő dobogós helyezésre szombatig, az utolsó egyéni versenynapig kellett várnunk. A harmadik magyar érmet, ez esetben bronzot, a 81 kg-osok mezőnyében szereplő Sáfrány Péter szállította.

Az ifjúsági fiú- és leányváltó is ezüstérmes lett a fehéroroszországi korosztályos tájékozódási futó Európa-bajnokságon. Korábban a 32 ország 409 tájfutóját felvonultató kontinensviadalon a 18-19 évesek mezőnyében a férfiaknál Jónás Ferenc, míg a nőknél a tavalyi junior világbajnok Gárdonyi Csilla diadalmaskodott. Az ifjabb korosztályban, a 16-17 évesek között a lányoknál is született magyar érem, miután Czakó Boglárka a harmadik legjobb időeredménnyel ért célba.

Hullámzó mérkőzésen, a legerősebb riválist, a holland csapatot felülmúlva nyerte meg az érdi felkészülési tornát a leány U19-es kézilabda-válogatott. Golovin Vlagyimir csapata így százszázalékos produkcióval hangolt a másfél hét múlva kezdődő győri kontinenstornára.

Hétfőn bemutatkozik a kézilabda nemzetközi nagyszínpadán a fiú serdülő kézilabda-válogatott. Kopornyik Zsolt serdülőegyüttese az első nagy nemzetközi megméretésére készül, a nyílt vagy ha úgy tetszik, nem hivatalos U17-es Európa-bajnokságra. Holnap 14 órakor az első ránézésre legerősebb riválissal a lengyelekkel kezdenek a magyar fiúk Göteborgban, aztán pedig még a szlovákokkal, a finnekkel, a belgákkal és a fehéroroszokkal is meg kell mérkőzniük a középdöntőbe kerülésért.

Forrás: nso, MTI, fotó: MTI/Krizsán Csaba, Huszár Márk, Cseh Péter, boon, MKSZ