Utolsó perces öngóllal került közelebb a Bajnokok Ligája-szerepléshez az Arsenal – videó

Az Arsenal hazai pályán a hajrában fordítva legyőzte a Wolverhamptont az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen.

A londoni csapat korán hátrányba került, és bár sokkal aktívabban futballozott ellenfelénél, csak a hajrához közeledve tudott egyenlíteni, végül a győzelmet érő gólt a 95. percben szerezte.

A találkozót az eredeti, december végi időpontban azért nem tudták megrendezni, mert a vendégcsapatnak koronavírusos fertőzések és sérülések miatt nem maradt elég bevethető labdarúgója. (MTI)

Győzelmének köszönhetően az Arsenal egy pontra megközelítette a negyedik helyen lévő Manchester Unitedet úgy, hogy az Ágyúsok két mérkőzéssel kevesebbet játszottak. Így belátható távolságon belül van a BL-hely Arteta csapata számára.

Premier League 20. forduló

Arsenal – Wolverhampton 2-1 (Pepe 82., Jose Sá – öngól 95., ill. Hwang Hee-Chan 10.)

Xavi és Ancelotti is ugyanazt a játékost akarja, Dembelé a PL-ben köthet ki – külföldi körkép