Vasas-siker és DVTK-bravúr a vasárnapi játéknapon

Az OTP Bank Liga 1. fordulójának vasárnapi játéknapján a Diósgyőr 2-1-re legyőzte Felcsúton a Videoton FC-t, a Vasas az MTK otthonában nyert, a Paks pontot szerzett Debrecenben.

Videoton FC – DVTK 1-2 (1-2)
G.: Feczesin 2., ill. Bognár

A Vidi már a 2. percben vezetést szerzett, egy bal oldali beadást követően a védők nem tudtak felszabadítani, Antal Botond a labda mellé ütött, így a hosszú oldalon érkező Feczesin Róbert a hálóba továbbított (1-0). A mérkőzés nem úgy folytatódott, ahogyan sokan kezdődött, több ígéretes DVTK-helyzet is kialakult a hazai kapu előtt, és a 17. percben megszületett az egyenlítés: Bognár István cselezgetett a 16-os előterében, majd 16 méterről, ballal a kapu jobb oldalába tekert (1-1). A 39. percben már a vendégeknél volt az előny, a védők hibáztak a lescsapdával, így Elek Ákos adott remek labdát Bognárnak, aki 11 méterről a hálóba lőtt (1-2). A második félidőben a Vidi mindent megtett az egyenlítés érdekében, de hiába cserélt be támadókat Henning Berg, nem sikerült gólt szerezni. A 80. percben Lázár Pált második sárgával kiállította a játékvezető, de a DVTK emberhátrányban is közelebb járt a gólszerzéshez, ám a Bognár ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett elhibázta, Kovácsik a bal saroknál védett. Az eredmény nem változott, a diósgyőriek három ponttal térhettek haza Felcsútról.

MTK Budapest – Vasas 0-1 (0-0)
G.: Ádám az 56. percben

Az előző idény a két csapat dunaújvárosi mérkőzésével végződött, az új pedig ugyanott, ugyanazokkal a résztvevőkkel folytatódott. És az meccs kimenetele is ugyanaz lett, az angyalföldiek három ponttal utazhattak vissza a fővárosba. Az első negyedóra az MTK-é volt, de utána feljött a Vasas, és két nagy helyzetet is kialakított, de egyikből sem lett gól. Az első MTK-lehetőségre a 39. percig kellett várni, ekkor Poór Patrik hibázott közelről. Az 56. percben Poór ismét főszereplő volt, a 16-oson belül felvágta Ádám Martint, ezért a játékvezető büntetőt ítélt, a sértett pedig megszerezte csapatának a vezetést (0-1). A folytatásban az MTK több nagy helyzetet is kialakított, de végül csak egy kapufáig jutott, így az angyalföldiek megtartották előnyüket, és győzelemmel kezdték az idényt.

DVSC-Teva – Paksi FC 1-1 (1-0)
G.: Takács a 37., ill Bartha az 59. percben

Paksi helyzetekkel kezdődött a találkozó, de a vendégek támadói minden alkalommal rosszul céloztak, így elmaradt a gól. A 37. percben a Debrecen vezetést szerzett, egy látványos támadás végén Takács Tamás volt eredményes (1-0). A fordulás után összejött a gólszerzés a paksiaknak, Szabó János bal oldali beadását követően Bartha László 6 méterről, kapásból továbbított a hálóba (1-1). Két perccel később Szabó szabálytalankodott saját 16-osán belül, de a megítélt büntetőt Korhut Mihály nem tudta gólra váltani, a paksi színekben most debütáló Kemenes Szabolcs védett. A folytatásban hiába támadott sokkal többet a Loki, nem tudta feltörni a paksi védelmet, maradt a döntetlen, vagyis egyik Európa Liga-szereplő csapatunk sem tudta győzelemmel kezdeni az idényt.