Vb-selejtezők: Szerb csoda Portugáliában, de Spanyolország is ott lesz a világbajnokságon – videó

A csereként beálló Álvaro Morata hajrábeli találatával győztek a spanyolok egy végig feszült, de kevés igazi izgalmat hozó találkozón, amelyen Zlatan Ibrahimovic is pályára lépett a kispadról beszállva.

Ennél jóval izgalmasabb volt a portugál-szerb “döntő” az A-csoportban. Bár a házigazda Renato Sanches révén már a 2. percben vezetést szerzett, a szerbek egy rendkívül szerencsétlen Rui Patricio-öngólnak is köszönhetően, de egyáltalán nem érdemtelen módon fordítottak és egyenes ágon, csoportelsőként jutottak ki Katarba. A mindent eldöntő találatot a válogatott gólrekordere, Aleksandar Mitrovic fejjel szerezte a 90. percben Lisszabonban.

Cristiano Ronaldóék – akiknek egy döntetlen is elég lett volna a sikerhez – viszont készülhetnek a pótselejtezőre. A selejtezőkön 2013 óta tartó hazai győzelmi szériájuk szakadt meg vasárnap és először kaptak ki a szerbektől!

Világbajnoki selejtezők, Európa

A-csoport:

Portugália – Szerbia 1-2 (R. Sanches 2., ill. R. Patricio 33. – öngól, A. Mitrovic 90.)

Luxemburg – Írország 0-3 (Duffy 68., Ogbene 75., Robinson 88.)