Vereség, a Milan három góllal kapott ki Genovában

Kedd este a Milan idegenben háromgólos vereséget szenvedett a Genoa otthonában az olasz bajnokság 10. fordulójának nyitómérkőzésén. Ez jelentette egyben a 7 meccs óta tartó veretlenségi sorozat végét.

Agresszív letámadással kezdett a Genoa, amely rögtön eredményre vezetett a kevésbé labdabiztos vendégekkel szemben, bár ehhez kellett, hogy a Milan védővonala rossz összhangban állítson lesre egy jobb oldali hazai beadásnál. A 11. percben három hazai játékos került ugyanis a Milan védővonala mögé, a 21 éves szerb középpályás, Nikola Ninkovics pedig élt a lehetőséggel (1–0). Gianluigi Donnarummát kiszolgáltatott helyzetbe hozták a társak. A folytatásban kevés helyzet adódott, jellemzően a mezőnyben gyűrték egymást a játékosok. Nem mindig szabályos eszközökkel, a játékvezető viszont engedte a játékot, ezt a hazaiak sérelmezték gyakrabban.

Az 56. percben aztán nem volt mit magyarázni: Gabriel Paletta becsúszásnak induló megmozdulása azonnali piros lapot ért. A kiállítás után a megfogyatkozó, de bátrabban támadó Milan került mezőnyfölénybe, a hazaiak a védekezésükre koncentráltak. Betömörültek a tizenhatosuk előterébe és a megszerzett labdákkal kontrákra indultak. A 80. percben egy ilyen akció végén került a labda ismét a Milan kapujába: a centerezésnél a blokkolni szándékozó Juraj Kucka öngólt vétett (2–0). A hitét veszítő Milannak a 86. percben Leonardo Pavoletti adta meg a kegyelemdöfést (3–0).

GENOA – MILAN 3-0

Időpont: 2016.10.25. 20:45
Helyszín: Stadio Luigi Ferraris, Genova
Játékvezető: Banti
Gólszerzők: Ninkovic (11.), Kucka (80. – öngól), Pavoletti (86.)
Sárga lapok: Izzo, Pavoletti, Veloso
Piros lap: Paletta (56.)

GENOA (3-4-3): Perin; Izzo, Burdisso, Munoz; Edenilson (Fiamozzi 78.), Rincon, Veloso, Laxalt; Rigoni, Simeone (Pavoletti 67.), Ninkovic (Lazovic 54.).

Cserék: Lamanna, Zima, Gentiletti, Cofie, Ntcham, Ocampos, Biraschi, Orban, Pandev.

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Poli, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura; Honda (L. Adriano 62.), Bacca (Gomez 58.), Niang (Suso 70.).

Cserék: Gabriel, Plizzari, Zapata, Ely, Abate, Pasalic, Sosa, Lapadula.