Vereség a Romától a szezon utolsó bajnoki meccsén

A Milan hazai pályán 3-1-re kikapott a Romától a Serie A 38. fordulójában.

Az első félidő alatt – egészen pontosan Hamsík találatáig – még a második helyre is esélyesnek tűnt a Roma, amely a meccsen többször csúfot űzött a Milan darabos védelméből az összecsapáson. Az egyébként sem lassú Mohamed Szalah kétszer is a kapussal szemben nyargalhatott a pocsék milánói helyezkedés következtében, elsőre rossz lövéssel fejezte be az akciót, másodjára már viszont nem hibázott.

Gianluigi Donnarumma tartotta a rossoneri esélyeit Stephan El Shaarawy szünet utáni góljáig. A Fáraó Miralem Pjanic kiváló indításából vette be a kaput, majd feltartott kezekkel kért elnézést a korábban számára is hazai közönségtől. Francesco Totti kis híján első labdaérintéséből gólt szerzett egy közvetett szabadrúgás után, ám Donnarumma kapufára mentett, ennek ellenére Emerson 82. percben született gólja után gyakorlatilag elkezdett kiürülni a San Siro, Carlos Bacca szépítő gólja sem sokat segített a milánói hangulaton (1–3). Ha a piros-feketék jövő héten Rómában nem győzik le a kupadöntőben a Juventust – és erre a szombati játék alapján nem sok esély tűnik – ismét lemaradnak Európáról.

MILAN – ROMA 1-3

Időpont: 2016.05.14. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Rizzoli
Gólszerzők: Bacca (86.) ill. Salah (19.), El  Shaarawy (59.), Emerson (82.)

Milan: Donnarumma; De Sciglio, Alex (66’ Calabria), Mexes, Romagnoli; Kucka, Locatelli, Bertolacci (57’ Bonaventura); Honda, Bacca, Balotelli (46’ Luiz Adriano).

Cserék: Abbiati, Diego Lopez, Mauri, Poli, Montolivo, Simic, Zapata, Bordi, Boateng .

Roma: Szczesny; Florenzi, Rudiger, Manolas, Digne; Strootman (63’ Totti), De Rossi, Pjanic; Salah (85’ Dzeko), Nainggolan, El Shaarawy (78’ Emerson).

Cserék: De Sanctis, Castan, Maicon, Falque, Torosidis, Zukanovic, Umar Sadiq.