Vereség az amerikaiaktól – Második helyen végeztünk a Vodafone Kupán!

Budapest, 2018. június 29.
MTI Fotó: Kovács Tamás

Két győzelemmel és egy vereséggel végeztünk a Vodafone Kupán a második helyen.

Budapest, 2018. június 29. Gurisatti Gréta (b) és az amerikai Kiley Neushul a nõi vízilabda Vodafone Kupa Magyarország-Egyesült Államok mérkõzésén a budapesti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2018. június 29-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

(MTI Fotó: Kovács Tamás)

Kilenc góllal kapott ki a magyar válogatott az olimpiai és világbajnok amerikaiaktól a Vodafone Kupa zárónapján.

A mérkőzésen az első negyedben már 3-1 elhúzott ellenfelünk, még a második nyolc percben Muselmann és Nueshul vezetésével már 5-1 volt az állás. A fordulás után sem változott a játék képe, a harmadik nyolc percet 3-1-re, még az utolsót 4-1-re nyerték az amik, végül 12-3-ra kikaptunk.

Jövő héten Rotterdamba utazik a válogatott, ahol három meccsel fog hangolni az Eb-re.

Vodafone Kupa, harmadik nap:

Magyarország – USA 3-12 (1-3, 0-2, 1-3, 1-4)

Magyarország: Kasó – Szilágyi 1, Parkes, Gurisatti 1, Keszthelyi, Leimeter, Garda. Csere: Szücs, Máté Zs., Horváth B., Gyöngyössy, Csabai 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

USA: Longan – Musselmanm 1, Steffens, J. Neushul 3, K. Neushul 1, A. Fischer 2, Williams 2. Csere: Games, Haralabidis, Hauschild 1, Gilchrist 1, M. Fischer 1. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian