Vereség az olaszoktól – 6. helyen zárt női válogatottunk az Európa Kupán

Budapest, 2017. július 24.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Nem sikerült utolsó meccsét megnyernie női csapatunknak a pontevedrai tornán.

Budapest, 2017. július 24. Bíró Attila szövetségi kapitány (k) a nõi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Görögország - Spanyolország mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 24-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

MTI Fotó: Czagány Balázs/ archív

A tegnapi 9-11-es vereség után, ma az olaszok ellen az 5. helyért játszott Bíró Attila csapata az Európa Kupa szuperdöntőjében.

Az első negyedben Bianconi duplájára, majd Garibotti találatára csak Rebecca Parkes tudott tőlünk válaszolni, 3-1. A második nyolc percben nem esett gól. Igaz,  két kiállítást is kaptak ekkor az olaszok, de nem tudtak velük élni.

A fordulás után Keszthelyi révén egyre zárkóztunk, de jött ismét Bianconi, aki megint duplázott, így már 5-2 volt az eredményt, amikor Gurisatti egy fórt vágott be valamint Keeszthelyi is eredményes tudott lenni, 5-4. A zárónegyedben másfél perccel a vége előtt Emmolo alakította 7-5-re az állást. A hátralévő időben Gurisatti szépített, így 7-6-ra kikapott a csapat és a hatodik helyen zárta az Európa Kupa szuperdöntőjét.

Női Európa Kupa, hatos döntő (Pontevedra)
Az 5. helyért:
Olaszország–Magyarország 7–6 (3–1, 0–0, 2–3, 2–2)

Olaszország: Gorlero – Tabani, Garibotti 1, Queirolo, Aiello, Bianconi 5, Emmolo 1. Csere: Dario, Picozzi, Palmieri, Cotti, Avegno. Szövetségi kapitány: Fabio Conti

Magyarország: Kasó – Szilágy, Szücs G., Parkes 1, Keszthelyi 2, Leimeter, Csabai. Csere: Kuna, Gurisatti 3, Horváth B, Gyöngyössy, Garda. Szövetségi kapitány: Bíró Attila