Vereség az olaszoktól, nem jutott elődöntőbe a Benedek-csapat a vb-n

Kétszer is vezettünk két góllal, a meccs első félidejében még nekünk állt a meccs, ám után felzárkóztak az olaszok és végül egy góllal nyertek. A Benedek-csapat a legjobb esetben is az ötödik helyen végezhet a vb-n.

magyar olasz vb mti01

Egy góllal jobbak voltak az olaszok (Fotó: MTI)

Jól kezdődött a meccs. Varga Dénes góljára Erdélyi tett rá még egyet. Az első negyed végén aztán érkezett Giorgetti, majd pár másodperccel a vége előtt Baraldinak tették be húzásra és kiegyenlítettek a taljánok, 2-2. A második nyolc percben Varga Dani a hátára vette a csapatot, kétszer is bebombázott, így 4-3-ra vezettünk a nagyszünetben.

A fordulás után ismét jött a magyar csapatkapitány és egy előnyből kettőre hízlalta az előnyt, 5-3. Az utolsó negyed előtt nem volt szerencsénk, előbb Figlioli majd Luongo lövése ment be, 5-5. A záróakkordban Di Fluvio révén először vezettek az olaszok, de ezt Hárai révén még egalizálni tudta a magyar együttes. Az utolsó percekben is kézben tartották a mérkőzést az olaszok, hiszen Luongo találatával már 8-6-ra vezettek. Hosnyánszky révén még közelebb jöttünk, de egyenlíteni nem sikerült, pedig volt rá lehetőségünk, de az emberelőnyt elpuskáztuk.

A Benedek-csapat az 5-8. helyért játszhat, először Ausztrália ellen csütörtökön, magyar idő szerint 16 órától.

Világbajnokság, negyeddöntő (Kazany, Oroszország):

Magyarország–Olaszország 7–8 (2–2, 2–1, 1–2, 2–3)
Kazany, vezette: Alexandrescu (román), Stavridis (görög)

Magyarország: Nagy V. – Gór-Nagy, Madaras, Szivós, Varga Dániel 3, Varga Dénes 1, Hárai 1. Csere: Erdélyi 1, Vámos, Hosnyánszky 1, Angyal, Bedő. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Olaszország: Tempesti – Di Fulvio 2, Figlioli 1, Giorgetti 1, Giacoppo, Gitto, Aicardi. Csere: Velotto, Fondelli, Presciutti 1, Luongo 2, Baraldi 1. Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna

Emberelőnyből: 7/13 illetve 7/15
Kipontozódott: Gór-Nagy (26. p.), Filgioli (32. p.)

Benedek Tibor, a mérkőzés után: „Nem tudok rosszat mondani. Jól játszottunk, fegyelmezettek voltunk, azt csinálták a játékosok, amit kértem. Az olaszok emberelőnyökből lőtték a gólokat, ezt szerettük volna. Onnan lőtték, ahonnan szerettük volna. Úgy látszik, rosszat kértem. Jól játszottak az olaszok is. Két nagyon erős csapat találkozott egy élet-halál mérkőzésen. Azt mondtam a mérkőzés előtt, hogy ha jól játszott az ellenfél, megemeljünk a kalapunkat. Ez az a mérkőzés volt, amelyen nem hibáztunk. Az olaszok ezek szerint eggyel jobban akarták.”