Vereség, de továbbjutás – A Szeged elődöntős az Euro Kupában

Szeged201510

Öt góllal kikapott a Szeged Hannoverben, de így is továbbjutott a másodikszámú európai kupaporondon. A Tisza-partiak immár elődöntősök az Euro Kupában.Szeged201510

Egy hónapja az odavágón 9-3-ra győzött a Tisza-parti alakulat egy fantasztikus játékkal. Most a visszavágót rendezték meg Hannoverben. A magyar együttes jól kezdett, hiszen 4-2-re elhúzott, de a második negyedben előbb egyenlített majd elhúzott a német együttes, így a nagyszünetben 7-5 állt az eredményjelzőn. A második félidőben tovább növelte előnyét a Hannover, és a zárónegyedben sem sikerült közelebb zárkóznia a Szegednek. A vége 13-8-as vereség lett, de így is egy gólt megtartottak előnyükből Manherczék.

Euro Kupa negyeddöntő, odavágó:

Waspo Hannover (német)-Szeged-Diapolo 13-8 (2-4, 5-1, 4-3, 2-0) Továbbjutott: a Szeged 17-16-os összesítéssel.

Fotó: delmagyar.hu