Vereség, dicséretes játékkal

Az U17-es válogatott mindent megtett azért, hogy eltüntesse jelentősnek tűnő képzettségbeli hátrányát a román korosztályos gárdához képest, melyet inkább csak csökkenteni sikerült, így Szélesi Zoltán csapata 2-1-es vereséggel kezdte meg a hazai rendezésű Eb-selejtező minitornát.

Nagy-Pál Tamás Bár Szélesi Zoltán szövetségi edző honlapunknak elmondta, hogy az U17-es válogatottat az nem motiválja külön, hogy a románok ellen kezdi meg az Európa-bajnokság selejtezőjét, jól látszott azért Telkiben, hogy komoly történelmi múltra visszatekintő párharcról van szó: zsúfolásig megtelt az edzőközpont lelátója. Családtagok, edzők, játékostársak és persze megfigyelők várták izgatottan a mérkőzést.

U17 válogatott

A küzdés megvolt, a pontszerzés elmaradt

Láthatón fel is dobta a fiatalokat a nagy érdeklődés, mert a vendégeknél sokkal motiváltabban vetették magukat a mérkőzésbe, és már nagyon korán veszélyeztettek a Ferencváros színeiben már az NB I-ben is bemutatkozó Lakatos István szabadrúgásával, valamint a külsőre Halmosi Pétert idéző Németh Gergő remek tekerése után Szabó Levente fejesével is.

A románok sokkal jobban sáfárkodtak lehetőségeikkel: a 8. percben vezették első – egyébként igen pofás – akciójukat, melynek végén a Real Madrid utánpótlásában is megforduló, jelenleg a Villarrealban pallérozódó Craiu meg is szerezte a vezetést, a morajló tömeg legnagyobb bánatára (0-1).

Áttevődött a játék a hazai térfélre, a vendégjátékosok pedig gyorsan megmutatták, hogy bizony jóval képzettebbek a mieinknél: sorra nyerték a párharcokat, főleg a Hagi Akadémián növendéke, Neciu révén, aki úgy bolondította meg a védőket, ahogy kedve szottyant. A román fiatalok élesebbnek és fejben gyorsabbnak is tűntek, miáltal sokkal gyakrabban szedték össze a lepattanókat.

Csapatként ellenben felvették a kesztyűt fiaink, így a helyzetek számát nézve kiegyenlített volt a mérkőzést. Kétszer is nagyon közel volt az egyenlítés, mindkétszer Bévárdi Zsombor volt az előkészítő, Szabó pedig a befejező: előbb a kapus védett bravúrral, utóbb a támadó hagyta ki a kihagyhatatlant, pár méterről lőtt fölé.

A második félidőt is kitűnően kezdték a magyar fiúk: az egyértelműen megmutatkozó technikai hátrányt harciassággal és csapatjátékkal próbálták meg eltüntetni – sikerrel, ugyanis benne lógott a levegőben a gól. Mégis a románok találtak be ismét. Szerencsére, lesről.

A 66. percben aztán jött a teljesen megérdemelt egyenlítő gól: az egész mérkőzésen kiemelkedő teljesítményt nyújtó Bévárdihoz került a sarokrúgás után a labda, tolt egyet rajta, majd laposan a hálóba lőtt (1-1). Az öröm azonban csak pillanatokig tartott (vagy inkább túl sokáig és fejben még nem sikerült újból a játékra koncentrálni), ugyanis az Arsenal ígérete, Vlad Dragimir a léc alá bombázott, így a magyar csapat kezdhette elölről azt, amiért a teljes második játékrészben dolgozott (1-2).

Az új feltámadás már nem jött össze, így bár Szélesi ígéretét betartva valóban jól teljesített csapatként a válogatott, a képességbeli hiányosságokat nyolcvan percen keresztül azonban nem lehetett teljesen eltüntetni, így a technikásabb játékosok alkotta gárda gyűjthette be a három pontot. A továbbjutás esélye ezzel még messze nem szállt el, hétfőn a grúzokat meglepetésre csak 4-3-ra legyőző szlovákok ellen lehet javítani.