Vereség, hosszabbításban

Az U16-os fiúválogatott hiába dolgozta le 17 pontos hátrányát, és mentette hosszabbításra az angolok elleni mérkőzését a Szófiában zajló B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon, végül vesztesen hagyta el a parkettát.

Lakner Gábor Két olyan csapat találkozott a Szófiában zajló U16-os fiú B divíziós kosárlabda Európa-bajnokság B csoportjának második fordulójában, amely az első mérkőzését megnyerte: a magyarok a macedónokat, az angolok az íreket verték a nyitányon. Érdekesség, hogy az angol válogatottnak van magyar vonatkozása is: Ökrös Máté játékosként, Berényi Péter pedig segédedzőként tagja a csapatnak.

Az első kosarat a mieink szerezték Meleg révén, és a 4. percig a magyar válogatott vezetett (10-8). Azt követően viszont megtorpant. Az angolok zsinórban nyolc pontot szereztek, és a negyed végére kilencpontos előnyt harcoltak ki.

U16 fiú magyar-angol 1

A magyar válogatott nagyot küzdött, de alulmaradt  •  Forrás: FIBA

A második szakaszban gyorsan tíz pont fölé nőtt a különbség (23-12), némi magyar fellángolás után pedig tovább távolodtak az angolok (32-18). A magyar csapat nem találta a játékát, az angolok pedig stabilan kosárlabdáztak, így 17 ponttal vezettek a nagyszünetben (39-22).

Térfélcsere után másik magyar válogatottat láthattunk, amely elkezdte ledolgozni a jelentős hátrányát. Az angolok próbálták ismét leszakítani a mieinket, de a negyed végén Takács és Martinez is beemelt egy triplát: hét pontra olvadt az angol előny (47-40).

A záró negyed is a kedvünk szerint alakult. Somogyi egyik triplája végre beesett, később az ő büntetőjével sikerült egyenlíteni (52-52). Volt még fordulat a mérkőzésben, hiszen Round hármasával megint az angoloké volt az előny. Somogyi jól büntetőzött, Ökrös belehibázott, így tizenegy másodperc maradt az egyenlítésre vagy a fordítása. Dancsecs duplája bement, az angolok kísérlete lejött, 56-56 után jöhetett a hosszabbítás.

Takács duplájával 10-8 után újra vezetett a magyar csapat (58-56), amely hárompontos előnyt épített fel (61-58). Ekkor jött azonban az angol-magyar Ökrös, aki két triplával eldöntötte a mérkőzést – sajnos, nem a mi javunkra. A végjátékban semmi nem ment be, az angolok két büntetővel állították be a 66-61-es végeredményt.

A magyar válogatott az elrontott első félidőt követően nagyot küzdött, és az mindenképpen dicséretes, hogy 17 pontos hátrányból hosszabbításra mentette a mérkőzést. A hosszabbításban azonban az angoloké volt a végjáték, így az ellenfél őrizte meg veretlenségét.

Folytatás szombaton 15 órakor az írek ellen.