Vereséggel kezdett a Steelers, hengerelt a Gladiators

A DEAC mercy rule-ig meg sem állt a Gorillaz ellen, a Miskolc viszont kiélezett meccset vívott a Győrrel az Absolute Live Divízió I-ben.

Két kiélezett mérkőzésre számíthattak sokan az elmúlt hétvégén. Ez mindössze egynél valósult meg. A DEAC Gladiators még sosem tudta megverni a DAK Acél Dunaújváros Gorillazt. Hajdúszoboszlón megtört a jég.

121559646_3685073101517463_6886033584321915232_o

Ehhez viszont többek között kellett Molnár Gábor kiváló formája. A debreceni irányító már az első negyedben kiemelkedően teljesített. Két touchdownpasszt is kiosztott, egyet Lennox Greennek, egyet pedig Erdélyi Áronnak. Viszont a futók is kivették a részüket a jó kezdésből, Németi Soma és Roják Richárd is beért az end zoneba. A Gorillaz a Hegedüs Dániel-Novakov Dávid tandemre próbált alapozni, akik sokszor jó helyzetbe hozták csapatukat, de pontokat az első két negyedben nem sikerült összehozniuk. A második félidőben a hazai gárda ott folytatta, ahol abbahagyta. Molnár újabb két TD-passzt kiosztott, míg a vendégeknél Novakovnak sikerült egyszer befutnia az end zoneba. Ám a Molnár helyére beálló Kunkli László is jól szállt be a játékba: Horai Krisztiánnak adott egy hatpontost érő átadást, majd futott egy touchdownt is. Az utolsó szó a Gorillazé és Hegedüsé volt, így a vendégek szépítettek, 53-14 lett a vége. A hazaiaknál Molnár négy touchdownpasszával és számos sikeres átadásával kiemelkedően teljesített, de a defense is remekelt: Molnár Péternek 5 szerelése és 2 kierőszakolt fumbleje is volt, melyből egyet meg is szerzett, de Béres Máté két labdaszerzése is említésre méltó. A túloldalon Hegedüs és Novakov sokat segített a dunaújvárosi támadásokban, a védelemben pedig Tóth Dávid és Zilai János tudott egy-egy interceptiont jegyezni.

121443300_976382002848125_217946741116984643_o

A HFL-ből már megtapasztalhattuk, hogy a Miskolc Steelers és a Győr Sharks remek párharcokat tudnak vívni egymással. Ez ezúttal sem volt másképp, igazi tűzijátékot rendeztek Öttevényben. A két csapat irányítója, illetve import elkapója remek formában játszott. Maxym Cserepivszkij, a hazaiak adogató játékosa remekül dobált a találkozón, és érezte az összhangot Michael Barulichcsal. Utóbbi 3 touchdownt és egy kétpontost is összehozott a találkozón. A túlsó oldalon pedig a Vasyl Yordan három TD-passzt is kiosztott, amelyből kettő Charles Wort kezében landolt. Emellett az amerikai elkapó egy kétpontost is jegyzett. A pontnélküli első negyed után egyébként a cápák tudtak egy labdabirtoklásnyi előnyre szert tenni a szünetre (14-7), majd a harmadik játékrészben ez kettőre növekedett. Az utolsó játékrészre az acélosok ugyan összekapták magukat, de a hazaiak sem vettek vissza. A Miskolc 15 pontos hátrányából, mindössze egyet faragott, így 36-22-re kikapott a Sharks vendégeként.

Fotók: Bódi Sándor, Pix by Tomi

DEAC Gladiators – DAK Acél Dunaújváros Gorillaz 53-14 (7-0, 20-0, 26-7, 0-7)
Pontszerzők: Erdélyi Áron 2 TD, Boruzs Kevin, Lennox Green, Horai Krisztián, Kunkli László, Németi Soma, Roják Richárd 1-1 TD, Szabó Lajos 5 XP, illetve Hegedüs Dániel, Novakov Dávid 1-1 TD, Beretka József 2 XP

Győr Sharks – Miskolc Steelers 36-22 (0-0, 14-7, 8-0, 14-15)
Pontszerzők: Michael Barulich 3 TD, Benedek László 2 TD, Keller Péter 1 TD, Michael Barulich 1 PAT, Benedek László 2 XP, illetve Charles Wort 2 TD, Fenyvesi Csaba 1 TD, Charles Wort 1 PAT, Jónás Máté 2 XP