Verstappen legyőzője nem kér az F1-ből

F1

2016. szeptember 25. vasárnap, 12:33

A fiatal versenyző nem is olyan régen legyőzte Max Verstappent, ám ő mégsem kapott lehetőséget a Formula-1-ben – kapott viszont egy olyan esélyt, amelyre jövőjét alapozhatja, és elfeledteti vele a királykategóriát.

Tom Blomqvist DTM-versenyző még csak 22 éves, ám jelentős autósportos tapasztalatot tudhat maga mögött: Formula Renault sorozatokban, a német F3-ban, a Formula 3 Euro Seriesben, az FIA F3 Európa Bajnokságban versenyzett, ám végül mégsem a nyíltkerekes autók mellett tette le a voksát, hanem a DTM és a BMW mellett.

Blomqvist

Pedig jelentős sikereket tudhatott maga mögött a kisebb sorozatokban: 2010-ben, a brit Formula Renault-ban 16 évesen mindenidők legfiatalabb bajnoka lett – megelőzve ezzel Lewis Hamiltont, aki 18 évesen érte el ugyanezt a sikert.

2014-ben az FIA F3-as Európa Bajnokságban legyőzte Max Verstappent, a holland ugyanis harmadikként, míg Blomqvist másodikként zárta a sorozatot. Ezt követően Verstappen az F1 felé, míg Blomqvist a DTM felé vette az irányt, és az új kategóriákban mindketten rekordot döntöttek. A Red Bull versenyzője a legfiatalabb F1-futamgyőztessé avanzsált, míg Blomqvist első DTM-es diadalával a legfiatalabb BMW-nyertessé, és a második legfiatalabb DTM-győztessé vált.

„Néhány évvel ezelőtt még jóval fiatalabb voltam, és azzal, hogy formulaautókat vezettem, nyilván az volt az álmom, hogy F1-es versenyző legyek – ahogy egyébként a pilóták 90 százalékának ez a célja” – nyilatkozta Blomqvist a Formula.hu-nak. „Aztán rá kellett jönnöm, hogy mennyire nehéz elérni a Formula-1-et –nemcsak a képességek miatt, hanem a támogatások miatt is.”

A 22 éves brit pilóta elmondta, már nem álmodik a Formula-1-ről: „Nem ezen van a fókusz nálam. Itt vagyok a BMW-vel velük teljesítem a programjaimat. Boldog vagyok most, és nincs szükség arra, hogy más területek felé kacsintgassak. 22 éves vagyok, karrierem elején járok, a DTM-re és a BMW-re koncentrálok.” És hogy mik a távolabbi céljai az ifjú tehetségnek? „Szeretném megnyerni a bajnokságot itt, a DTM-ben.”